Az Elon Musk vezette, a kormányzati hatékonyság növelését szorgalmazó ügynökség ellen pert fognak indítani, alig néhány perccel a megválasztott amerikai elnök, Donald Trump hivatalba lépése után.
Trump novemberben nevezte ki a milliárdos Muskot a Kormányzati Hatékonysági Minisztérium (DOGE) élére, amely a kormányzati kiadások csökkentését és a szabályozás ésszerűsítését célzó ügynökség.
A National Security Counselors közérdekű jogi cég azonban a Washington Post szerint a szövetségi átláthatósági törvények állítólagos megsértésére hivatkozva beperelni készül az új ügynökséget.
Az ügyvédi iroda azt állítja, hogy a DOGE megsértette a szövetségi tanácsadó bizottságokról szóló törvényt (FACA), amely előírja, hogy a végrehajtó szervek tanácsadó bizottságainak meghatározott közzétételi és felvételi szabályokat kell követniük.
A hasonló ügynökségek kiegyensúlyozottabb megközelítést követelnek meg, amely rögzíti az ülések jegyzőkönyveit és lehetővé teszi a nyilvánosság részvételét – írta Kel McClanahan, a Nemzetbiztonsági Tanácsadók ügyvezető igazgatója a Washington Post által megtekintett 30 oldalas panaszban.
A jogi panaszban az áll:
„A DOGE nem mentesül a FACA követelményei alól […] »A DOGE minden ülésének, beleértve az elektronikus médiumon keresztül tartottakat is, nyilvánosnak kell lennie.«”
Musk politikai szerepvállalása örvendetes jel volt a mémcoinbefektetők számára, mivel az ügynökségnek ugyanaz a rövidítése, mint a Dogecoin ticker szimbólumnak.
A dogecoin nemrég átlépte a Porsche 56 milliárd dolláros piaci kapitalizációját, köszönhetően annak, hogy Musk folyamatosan posztol az ügynökségről, amire a mémcoinkereskedők katalizátornak tekintettek.
DOGE: Mit tudunk eddig?
Trump Muskot és Vivek Ramaswamyt nevezte ki az ügynökség élére és a kormányzati hatékonyság javítására.
Ramaswamy ismert kriptopénz-párti álláspontjáról. 2023 novemberében elnöki kampányában a kriptovaluták tömeges deregulációjára szólított fel. Az elnökválasztási versenyből 2024 januárjában szállt ki.
Az új ügynökség célja a november 12-i bejelentés szerint „a felesleges szabályozások leépítése, a pazarló kiadások csökkentése és a szövetségi ügynökségek átszervezése”.
A DOGE munkája 2026. július 4-én fejeződik be, egy „kisebb, hatékonyabb és kevésbé bürokratikus kormányzatban”.
Olvastad már? A Bitcoin új csúcsa: hogyan mozdították előre a koreai befektetők a 109 ezer dolláros határt?
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.