Rendkívül értelmes kriptoszabályozás került kiadásra Ukrajna Virtuális Eszközökért és Digitális Átalakulásért Felelős Minisztériuma által a publikus blokkláncok és a proof of work (PoW) bányászás megregulázására.
A szabályozószervek arra a megállapításra jutottak, hogy a Bitcoin-protokoll törvényei és szabályozásai elegendőek a láncon történő tevékenységek szabályozására, mivel a szabályokat a protokoll maga is érvényesíti, valamint a csomópontok kezelői és a felhasználók is.
Tovább bővült Magyarország legnagyobb bitcoin ATM hálózata. Keresd a CoinCash új ATM-eit a Konzolvilág üzleteiben is. A részletekért kattints!
A rendszer számára így nem szükséges, hogy a kormány megfigyelje vagy bármilyen módon szabályozza azt.
Az ukrán törvényhozók rájöttek, hogy a blokklánc saját magát szabályozza a nyílt forráskódú protokollokon keresztül, valamint a rendszer bárki számára elérhetővé teszi az anonim, olcsó utalásokat, melyeket a decentralizált hálózat, a kriptográfia és a szociális megegyezés biztosít.
A különféle elvárások és törvényalkotások helyett az ukrán törvényhozók az állam digitalizációjára, a digitális gazdaságra és innovációra, az e-kormányzásra, az e-demokráciára és az információs társadalomra fognak összpontosítani.
Ukrajna szabályozáspolitikája próbál a virtuális eszközök, a blokklánc és tokenizáció, a mesterséges intelligencia és a különböző technológiai innovációk éllovasa lenni.
Az USA kezdi elveszíteni vezető szerepét, mint technológiai úttörő
Ez egy meglepő fordulat, amely azt mutatja, hogy az ukrán törvényhozók valóban megértik, hogy működnek a különböző nyílt blokkláncok.
A legtöbb kriptoszabályozási kísérlet nevetséges próbálkozás a blokklánc önszabályozó rendszereinek kezelésére, elavult stratégiákkal, melyeket még a hagyományos pénzügyi rendszerek szabályozására alkottak.
Egy jó példa erre a Fincen utazási korlátozása a kriptovállalkozások részére. Nincs semmi értelme, csak az, hogy költségeket és szabályozási terheket rójon a startupokra.
Még csak a pénzmosást sem akadályozza meg, pedig ezzel indokolták a megalkotását.
Az ügyfél-azonosítási rendszerek nem bizonyultak elég hatásosnak, és csak ahhoz vezettek, hogy az üzletek érzékeny ügyféladatokat tároljanak. Ezeket az adatbázisokat is gyakran éri hackertámadás.
Ukrajna dicséretet érdemel az álláspontja miatt, valamint amiért nem próbál a haladás útjába állni.
Seattle állam ismét egy jó példa lehet az értelmetlen szabályzásokra, amelyek csak további költségekkel terhelik a bányászokat és az egész iparágat fojtogató bürokráciával próbálják ellehetetleníteni a különböző bányászcégeket.
A kriptoszabályozás talán „legjobb” példája a New York államban alkalmazott Bitlicense, amely annyira szigorú, hogy a legtöbb startup teljes mértékben elkerüli ezt az államot.
Olvastad már? Egy évtized választ el minket a jegybankok által kibocsátott CBDC-ktől
Forrás: bitcoinist.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂