Bevételeinek legnagyobb része az yVaults-díjakból jött össze.
A Yearn decentralizált pénzügyi szolgáltató közzétette első negyedéves pénzügyi jelentését, amelyben lenyűgöző eredményeket láthatunk.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A Yearn Finance április 27-én közzétett negyedéves jelentése szerint a platform 4,88 millió dolláros bevételt ért el ebben az időszakban.
Beszámolójában a cég jelzi, hogy a feltüntetett értékek a kamatok, adók, értékcsökkenés és amortizáció előtti (röviden: EBITDA) állapotot tükrözik, de még így is figyelemre méltó, hogy a vállalat nagyobb eredményt ért el 2021 első három hónapjában, mint 2020-ban hat hónap alatt összesen, amikor is összesen 3,7 millió USD volt a bevételük.
Csak a márciusi eredményük 3,16 millió dollár volt, ami önmagában majdnem annyi, mint az előző év hat hónapja összesen.
Emellett idén januárban és februárban a defi-protokoll 528 ezer dollárt, illetve 1,19 millió dollárt keresett.
A jelentés részletezi, hogy a yVault termékcsalád volt a legnagyobb bevételtermelő, és továbbra is kritikus elemnek számít a Yearn alaptevékenysége szempontjából.
A széfek (vaults) stratégiákat alkalmaznak a lehető legjobb hozamgazdálkodási lehetőségek automatizálására, más protokollok felhasználásával. A januárban piacra dobott 2-es verziójú széfek megnövelték az időszak bevételét.
Az első negyedévben 36 új yVault indult, köztük öt új 2-es verziójú. A y3CRV vault, amely három stablecoint tartalmaz – USDT, USDC és DAI – volt a legjövedelmezőbb, ez 1,1 millió dolláros bevételt termelt a negyedévben.
Egy 2020-ból származó jelentésből kiderült, hogy akkori bevételeinek kétharmadát a yUSD vault adta.
Az yYFI vault bevételei is jelentősen növekedtek márciusban, mivel a protokoll arra ösztönözte a hozamgazdálkodókat, hogy a nagyobb jövedelmet generáló 2-es verziós széfbe költözzenek.
Korábban a Yearn Finance v1-es széfekkel keresett pénzt a kivonási díjakból, amelyek némelyike még mindig fut, és a fedezet visszavonásakor 0,5%-ot számít fel.
A díjszerkezet kissé megváltozott, amikor a v2-es széfek elindultak, amelyek megszüntették a kivonási díjat, és hozzáadtak egy 2%-os kezelési költséget, valamint egy teljesítménydíjat, amely akár a 20%-ot is elérheti. Ezzel az a céljuk, hogy a felhasználók a legjobban teljesítő széfek után fizessék a legtöbb díjat.
A protokoll február végén elindította a kincstári eszközökkel történő hozamgazdálkodást, amely szintén jelentős bevételeket kezdett termelni.
A Yearn bizottságot hozott létre, hogy megkezdje a kincstárában lévő nem használt eszközök hozamának begyűjtését olyan tőkével, amelyet fedezett adósságpozíciók megnyitásával szereztek más defi-protokollokon – például a MakerDAO-n – keresztül.
„A yVault bevétele volt a kiigazított EBITDA-bevételek fő mozgatórugója, azonban arra számítunk, hogy a jövőben a kincstári hozamgazdálkodás is egyre nagyobb összegű bevétellel tud majd hozzájárulni.”
A cikk írásakor a Yearn Finance-nél lekötött teljes tőke valamivel több mint 3 milliárd dollár a DappRadar adatai szerint.
Olvastad már? A Nexon japán játékóriás 100 millió dollárt fektet be bitcoinba
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!