Számos olyan bankóriás tervezi egy blokkláncalapú fizetési rendszer kiépítését mint a UBS, Banco Santander, HSBC Holdings és a Deutsche Bank. Összesen 50 millió dollárt fektettek egy Fnality nevű közös projektbe.
Olvastad már? Az SEC ismét elhalasztotta a Bitwise bitcoin-ETF-döntést
A Reuters szerint világ legnagyobb bankjai összesen 50 millió dollárt fektettek egy digitális fizetési megalkotására, melynek alapját a blokklánc adhatja.
Azonban nem ez az első blokkláncprojekt, amely mögött bankok konzorciuma áll. 2015-ben a UBS Group AG és a londoni székhelyű Clearmatics techstartup dobta fel az ötletet, hogy egy olyan pénzügyi elszámolási rendszert kellene alkotni, amely a blokklánc segítségével tehetné hatékonyabbá a piacokat.
Összesen több mint egy tucat bank fog befektetni a Fnality nevű projektbe. A megállapodást még nem véglegesítették, szóval a részletek még változhatnak.
A szóban forgó rendszer 2020-ban indulna. Pontosan még nem tudni, hogy mely bankok vesznek részt az első befektetői körben.
A bankok és egyéb pénzügyi intézmények több millió dollárt fektettek már a blokklánc technológiájának kipróbálására, hogy megpróbálják csökkenteni költségeiket és egyszerűbbé tegyék a jelenleg irányíthatatlan folyamatokat.
Ezek közé tartoznak az értékpapírok elszámolása és a nemzetközi fizetések is.
Nagyon kevés ilyen mértékű projekt indult eddig. Az egyikük szintén egy felhasználható érme lenne, amely egy nagyon ambiciózus projekt. Egy digitális pénzügyi eszköz lenne, amellyel tranzakciókat tudnának rendezni a bankok.
A bankok elszámolási rendszerei szintúgy ki tudják használják a hálózatok növekedését, mint az olyan kriptopénzek, mint a bitcoin. Jelenleg a SWIFT segítségével zajlik a legtöbb pénzmozgás.
A tervezett érme hasonló lenne az olyan központi bankok által kiadott valutákhoz, mint a dollár és az euró, csak ez blokkláncon futna.
Be lehetne őket váltani készpénzre és valós fedezet állna mögötte, melyet egy központi bankban helyeznének el. A digitális pénzek elköltése ugyanúgy zajlana, mintha a megfelelő fiat pénzt költenénk el.
A Santander a blokklánc-integráció úttörője
Az említett pénzügyi intézmények közül sokan beszámoltak már saját blokkláncprojektjükről.
A Santander kiemelendő ezek közül, amely már korábban is használta a Ripple rendszerét, így egyesek szerint az is elképzelhető, hogy a Ripple is részt vesz ebben az új projektben.
Fontos azonban megjegyezni, hogy nincs szükség a titkolózásra. A Santander esetén látható, hogy amikor a Ripple SWIFT alternatíváját, az xCurrentet kezdték használni, a bank üzenetküldési protokollja élő lekövethetőséget és gyors elszámolást nyújtott a bankok számára.
A hír, hogy a Santander az xrp-t használja jelentős volt a Ripple közösség számára.
A Ripple legnagyobb támogatói már ekkor azt harsogták, hogy elkerülhetetlen, hogy a bankok ne kezdenék használni a Ripple és az XRP rendszerét és ezt idővel a Ripple árfolyama is reflektálni fogja.
A bankok azonban nem erősítették meg, hogy milyen kriptopénzt fognak felhasználni, de korábban azt mondták, hogy tárgyalni fognak központi bankokkal, hogy a projekt mindennek megfeleljen.
Ez nem az első ilyen kísérlet. Számos Wall Street-i kezdeményezés volt olyan digitális koinokra, melyek egy fiatpénzt reprezentálnak és blokkláncon futnak.
A JPMorgan Chase & Co februárban bejelentette, hogy megteremtették a JPM Coint, amellyel azonnal tudnak egymás közt pénzt utalni a saját számláik között.
A bankóriás emellett a blokklánc-technológia lehetséges felhasználását is tesztelni kezdte nemzetközi kifizetésekre és hitelbiztosításokra.
Forrás: coinspeaker.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon a Telegramon és az Instagramon. Legyen szép napod!
Szeretnéd támogatni a munkámat, akkor itt tedd meg:
BTC: 34vcA11dH3AbVWkEbQraCvM2vNFkT6JFJM
LTC: MGfcUc7YSHLbYuoEEaoFvhZBLRW1KuSnRE
ETH: 0xe6E0D778d323786c1151163d2A3472989Fe7aA53
KÖSZÖNÖM!