Venezuela nemzeti kriptovalutája, a Petro (PTR) január 15-én megszűnik.
A Petro, amelyet 2018-ban vezettek be azzal a céllal, hogy segítsen az országnak elkerülni az Egyesült Államok szankcióit, nem tudott széles körű elfogadottságot szerezni fennállása során.
A Petro leállítására vonatkozó hivatalos bejelentés a jelentések szerint a kriptopénznek szentelt kormányzati weboldalon történt, bár a weboldal e cikk írásakor nem elérhető.
A venezuelai Patria weboldal adminisztratív része, amely állítólag a Petro kereskedésének egyetlen platformja volt, már csak jelszóval érhető el.
A Petro eredetileg olajjal támogatott kriptopénzként indult, miután Venezuela fiat valutája, a bolivar az Egyesült Államok szankcióinak nyomására jelentős leértékelődésnek volt kitéve.
A lépés azután történt, hogy a Bitcoin már erős jelenlétet teremtett az országban.
A Petro nem tudott teret nyerni Venezuelában
A Petro kibocsátását Nicolas Maduro venezuelai elnök rendelte el, de a parlamentben ellenállásba ütközött.
Annak ellenére, hogy a Petro 2020-ban elérte a teljes funkcionalitást, nemzetközileg nem tudott teret nyerni.
A Maduro-kormány erőfeszítéseket tett annak népszerűsítésére az Amerika Népeinkért Bolíviai Szövetség tíz tagállamában, de ezek a próbálkozások nem vezettek széles körű elterjedéshez.
Belföldön a Petrót soha nem nyilvánították törvényes fizetőeszközzé, ami azt jelenti, hogy elfogadása nem volt kötelező.
Figyelemre méltó, hogy még az ország legnagyobb bankja, a Banco de Venezuela sem fogadta el a Petro-t, amíg az elnöki rendelet nem kötelezte erre.
2020 júniusában a helyzet még drámaibb fordulatot vett, amikor az Egyesült Államok Bevándorlási és Vámügyi Hivatala 5 millió dolláros vérdíjat ajánlott fel Joselit Ramirez Camacho, a Petro felügyeletéért felelős Nemzeti Kripto Eszközök Felügyeletének vezetője elfogásáért.
Azzal vádolták, hogy kapcsolatban állt a nemzetközi kábítószer-kereskedelemmel.
Ramirez Camachót végül 2023 márciusában tartóztatták le Venezuelában a nemzeti olajiparon belüli pénzügyi visszaélésekkel kapcsolatos vádak alapján.
Ennek következtében az általa vezetett ügynökséget átszervezés miatt bezárták, és a bezárást 2024 márciusáig meghosszabbították.
Ez a kemény fellépés különböző kriptotőzsdék és bányászati tevékenységek bezárásához is vezetett az országban.
A precíziós kereskedés itt kezdődik, Útmutató a TradingView sikeres használatához!
Lényeges megjegyezni, hogy a Petro nem volt központi banki digitális valuta (CBDC), annak ellenére, hogy a Venezuelai Központi Bank bejelentette, hogy 2021-ben tervezi létrehozni.
Sajnos ezek a tervek soha nem valósultak meg, így a Petro egy sikertelen kísérlet maradt a Venezuela előtt álló gazdasági kihívások leküzdésére.
Az állami szabályozó hatóságok tavaly márciusban elrendelték a kriptovaluták bányászatának leállítását, miután vizsgálat indult egy korrupciós rendszerrel kapcsolatban, amelyben kriptotárcák átirányították a Petroleos de Venezuela állami olajvállalatnak járó kifizetéseket.
Olvastad már? A Bitcoin 24 óra alatt 7%-ot zuhant – Itt van, miért, és mire számíthatunk a következőkben
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.