Tim Buckley, a Vanguard Group ügyvezetője nemrégiben úgy nyilatkozott, hogy az ügyfelek kritikái ellenére sem kívánnak változtatni a bitcoint illető meggyőződésükön, és így nem fogják listázni egyik ETF-et sem a platformjukon.
Buckley szerint a bitcoin túlságosan volatilis ahhoz, hogy például nyugdíjalapokba kerüljön.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Az ügyvezető szerint a bitcoin nem tekinthető jó értéktárolónak, hiszen dacára a közkeletű vélekedéseknek, nem független a tőzsdétől, hiszen a 2022-es zuhanás során a bitcoin ugyanúgy lejtőre kerül, mint az értékpapírok.
„Nem hisszük, hogy a bitcoinnak jó helye lenne egy hosszú távra fókuszáló ortfólióban, például egy nyugdíj-megtakarításban. A bitcoin ehhez túlságosan spekulatív. Mikor a részvénypiac zuhanni kezdett, a bitcoin sem volt kivétel, ugyanúgy beesett. Nehéz elképzelni, hogy egy hosszú távú portfólióba beletegyük.”
A bitcoin 2021-ben állította be az előző rekordját, 69 ezer dollárnál, és ezt nemrégiben megdöntötte, mikor elérte a 73 ezer dolláros árfolyamot.
2022-ben viszont egy nagy lecsúszás során egészen 16 ezer dollárig esett, ezzel párhuzamosan pedig az SP500 index is 21%-ot gyengült, az elemzők nézetei szerint a Fed kamatpolitikája miatt.
Buckley elmondta, hogy az ügyfeleik kérései ellenére sem tervezik, hogy felveszik a bitcoint a portfóliójukba.
Január 11-én a SEC zöld utat adott a post piaci bitcoin ETF kérvényeknek, de a Vanguard szinte azonnal jelezte, hogy ők nem fognak ilyen terméket listázni az ügyfeleik számára.
A sajtó számára pedig azóta több alkalommal is megerősítették, hogy ezen az állásponton nem kívánnak változtatni, és nem akarnak semmilyen kriptós terméket forgalmazni.
Az ügyfelek közül sokan nem örülnek ennek a döntésnek, főleg azok, akik már korábban kapcsolatba kerültek a kriptopiaccal.
Yuga Cohler, a Coinbase egyik vezetője elmondta, hogy a személyes nyugdíjszámláját át fogja vinni a Vanguard rendszeréből a Fidelityhez, pontosan a bitcoin miatt.
Cohler a közösségi médiában úgy fogalmazott, hogy a Vanguard döntése nem felel meg a befektetői irányelveinek, így otthagyja a céget.
A precíziós kereskedés itt kezdődik, Útmutató a TradingView sikeres használatához!
A Vanguard annak ellenére, hogy elzárkózik a bitcointól és a kriptoipartól, mégis majdnem közvetlen kitettséggel rendelkezik az iparágban, hiszen jelentős mennyiségű MicroStrategy részvényt birtokolnak.
A jelenlegi adatok alapján a Vanguard a második legnagyobb intézményi befektető az MSTR részvények esetén, a cégben 8,24%-os részesedésük van.
Olvastad már? A radaron túli kriptók, melyek képesek lehetnek az egekbe szökni
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.