A VanEck elemzői szerint 4,8 millió dollár is lehet a BTC ára

A nemzetközileg ismert befektetőcég, a VanEck nemrégiben közölt egy blogposztot, amelyben kiszámolták, mennyit érne az arany vagy a bitcoin, ha valamelyik a kettő közül globális tartalékvalutaként szolgálna.
A csapat elmagyarázta, azt szerették volna megtudni, mire számíthatnak, ha új, fedezetként bitcoint vagy aranyat használó pénzek jönnének létre.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Ha a fizikai készpénz mögöttes fedezeteként működnének az egész világ számára, akkor az arany unciánként 31 ezer dolláros árfolyamon cserélne gazdát, a bitcoin pedig 1,3 millió dollárért.
Ha viszont a teljes pénzkészlet mögött állnának, akkor ezek a számok sokkal magasabbak lennének.
A VanEck berken belül a feltörekvő piacokkal foglalkozó csapat, név szerint Natalia Gurushina és Eric Fine jegyzik a posztot, amely azzal az extrém forgatókönyvvel indul, hogy az arany vagy a bitcoin átveszi az M0 vagy az M2 pénzkészlet helyét.
Az M0 a fizikailag létező készpénzt jelenti, az M2 pedig már a digitálisan, papíron létező pénzt is számolja, a bankbetéteket is.
A blogposztban elmondják, „a pénz mára megváltozott”, példaként hozva fel a közelmúltban hozott oroszellenes szankciókat, amellyel befagyasztották az ország dollárban, euróban, vagy éppen jenben tartott valutatartalékait.
Ennek a lépésnek a következményeként a szerzők úgy látják, a világ központi bankjai, de az állampolgárok is, lépéseket fognak tenni.
Ezért érdemes lehet felmérni, hogyan reagálhat erre a jelenségre az arany és a bitcoin, az elemzők pedig úgy találták, hogy hatalmas áremelkedés is lehetséges.

„Egy nagyon egyszerű metódussal értékeljük az aranyat és a bitcoint. Az arany esetén a globális pénzkészletet, mind az M0, mind az M2 esetében, elosztjuk a globális aranykészlettel. A pénzügyi kötelezettség, felosztva a mögöttes fedezet arányában. A világ aranykészletét tehát az össze létező dollárral osztjuk el.”

A felmérések alapján az M0 pénzkészlet a legnagyobb aranybirtokos országok számára átlagosan unciánkénti 31 ezer dolláros árat eredményezne. Viszont ha az M2 pénzkészletre kíváncsi valaki, akkor ennek a többszöröse, 105 ezer dollár jön ki.

4,8 millió dolláros bitcoin?

A VanEck csapata ugyanezzel a módszerrel végezte el a számításokat a bitcoin esetében is. A kriptopénzek összességében nem kalkulálhatók, hiszen azok készlete ugyanúgy végtelen lehet, mint a fiat pénzeké, de a bitcoin 21 milliós limitje közismert.
Ha az aranyhoz asonlóan, először az M0 készletet vesszük alapul, akkor a BTC 1,3 milliós árat érne el. Viszont az M2 esetében ugyanúgy, ahogyan az aranynál is, sokkal magasabb összegek kapunk, 4,8 millió dollárt.
Az elemzők egyértelműen kifejtik, hogy ennek a forgatókönyvnek a bekövetkezése tényleg extrém körülményeket igényelne, és valami nagyon szokatlannak, példa értékűnek kell hozzá történnie.

A blogposzt végén viszont elmondják, hogy a pénztartalékok nemzetközi befagyasztásával egy ilyen szokatlan dolog történt most, és ők megpróbálják a számok nyelvére is lefordítani ennek a hatásait.

„A történetek a jövő pénzéről érdekesek lehetnek, de ha azt vesszük alapul, hogy egy teljesen új paradigma kialakulását láthatjuk, akkor meg kell próbálnunk számszerűsíteni ezt. Mi pedig pontosan ezzel próbálkoztunk meg, és igyekeztük a lehető legjobban leegyszerűsíteni egy ilyen komplex kérdést. Ennek a változásnak a legfőbb hatásaként pedig úgy véljük, a jelentős áremelkedés bekövetkeztét fogjuk látni az arany és a bitcoin esetében.”

Olvastad már? A Defiance ETFs vezérigazgatója továbbra is bullish a bitcoint illetően

Forrás: news.bitcoin.com
Kiemelt kép: Cryptocurrency News

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Újra emelkedhet az Ethereum? 4 hónapnyi esés után itt a fordulat jele

Prémium Ethereum Négy egymást követő piros hónap után az Ethereum (ETH) árfolyamának kisebb növekedése reményt kelt arra, hogy a következő negyedév zöldbe fordulhat. A piac továbbra is bizonytalanságot...

Komoly veszélyre figyelmeztet Larry Fink – de ez jót tehet a bitcoinnal

Larry Fink, a világ legnagyobb vagyonkezelője, a BlackRock vezérigazgatója szerint a bitcoin kiszoríthatja a dollárt a globális tartalékvaluta szerepéből. Fink óvatosságra intett: az amerikai dollár évtizedek...

A Binance és társai búcsút intenek az USDT-nek Európában

A kriptopiac újabb fordulatot vett Európában, a Binance, a világ egyik legnagyobb kriptotőzsdéje, bejelentette, hogy megszünteti az USDT spot kereskedését az Európai Gazdasági Térségben. Az...

A Solana PumpSwap eredménye: 10 nap alatt 2,5 milliárd dolláros volumen, de a Solaxy is éledezik

Vendégbejegyzés A nemrégi árzuhanás dacára a Solana ($SOL) ökoszisztéma erős két hetet tud felmutatni. Decentralizált tőzsdéje (DEX), a PumpSwap 10 nappal az indulás után elérte a...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.