Idén szeptemberben a Binance tőzsdén a török líra felelt a fiat pénzek forgalmának a 75%-áért.
A közelmúltban rengeteg új kriptobefektető lépett be a piacra Törökországból, így a helyi pénznem vált a vezető fiat kereskedési párrá.
A török kriptopiac a világ negyedik legnagyobbjának számít az USA, India, és az Egyesült Királyság után, mégis a török líra az első számú fiat a Binance esetén.
A Binance saját, házon belül lebonyolított felmérése alapján a megkérdezettek 27%-a egy éve lépett be a kriptopiacra befektetőként, 8%-uk pedig kevesebb, mint fél éve csatlakozott. A török piac ilyen sok új belépővel hatalmasat növekedett az utóbbi időben.
Az új belépők esetén mindenesetre érdekes, hogy az átlagos kriptovagyonuk kevesebb, mint 5000 líra, azaz 175 dollár, és a nagy többségük főleg az ingatlanpiacon aktív.
Mint befektetés, a kriptopénzek főleg azért számítanak népszerűnek, mert könnyű a piacra való belépés, alacsonyak a tranzakciós költségek, és már kis összeggel is el lehet kezdeni a befektetést.
Így a törökök számára a takarékoskodás és a nyereségesség ígérete számít a legvonzóbbnak.
Legnagyobb visszatartó erőként pedig a kriptoipar általános kockázatát nevezték meg, hogy még új és kiforratlan terület.
Az elmúlt három év során a török elterjedési ráta 16%-ról 40%-ra emelkedett, tehát az ország lakosságának több, mint a harmada kriptopénztulajdonosnak számít.
A Chainalysis Global Crypto Adoption Index rangsorában így Törökország a 12. helyen szerepel.
A terjedés mértéke jelenleg lassulást mutat, az országból érkező hírek alapján a kormányzat egy új kriptós szabályozás kidolgozását végzi, hogy tisztázni tudják a kriptopénzek jogi helyzetét.
A Financial Action Task Force nem-hivatalos szervezet 2021-ben az úgynevezett szürke listára tette Törökországot, a török pénzügyminiszter, Mehmet Simsek pedig akkor elmondta, hogy a felügyelt 40 különböző szabályból az ország mindössze egyet nem alkalmaz, amely a kriptopénzekre vonatkozik.
Simsek már korábban is beszélt a kormányzat terveiről, hogy új jogszabályokat dolgoznak ki a kriptoeszközök kezelésére, de arról egyelőre semmi részletet nem tudni, hogy egészen pontosan milyen változtatásokat vezetnének be.
Olvastad már? Ripple vs SEC: A jogi csata legújabb fordulata
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.