A Tether azt állítja, hogy a bűnüldöző szervekkel együttműködve 326 pénztárcát, 435 millió USDT-t felügyelnek, hatékonyan mozgásképtelenné tettek.
A Tether, a népszerű USDT stablecoin létrehozója nyilvánosságra hozta a kulcsfontosságú amerikai törvényhozási bizottságoknak küldött leveleit, amelyekből kiderül, hogy együttműködik a titkosszolgálattal és az FBI-al.
Ez az aktualizálás a Tether közelmúltbeli intézkedései után történt, amelyek közé tartozott az USA különlegesen kijelölt állampolgárok listáján szereplő személyekre irányuló pénztárca befagyasztási politika végrehajtása, több mint 200 pénztárca befagyasztása.
A Tether proaktív hozzáállása a kripto integritásának megőrzéséhez
Paolo Ardoino frissen kinevezett vezérigazgató irányítása alatt a Tether fokozta erőfeszítéseit a stablecoinjaival való illegális tevékenységekkel való visszaélések elleni küzdelemben.
Az Egyesült Államok képviselőházának pénzügyi szolgáltatásokkal foglalkozó bizottságához és az Egyesült Államok szenátusának banki, lakásügyi és városi ügyekkel foglalkozó bizottságához címzett levelek kiemelik a Tether rendíthetetlen elkötelezettségét a biztonság megőrzése és a jogi hatóságokkal való aktív együttműködés fenntartása mellett.
A leveleket megosztották Cynthia Lummis szenátorral, akit a szenátusban széles körben elismert kriptopénz támogatónak tartanak.
Emellett a leveleket elküldték az előbb említett bizottságok vezetőinek és legmagasabb rangú tagjainak is.
Ezek a Tether vezérigazgatója által nemrégiben írt levelek részletesen ismertetik azokat a módszereket, amelyekkel megakadályozzák, hogy magánszemélyek kihasználják az USDT-t.
A Tether azt állítja, hogy a bűnüldöző szervekkel együttműködve sikeresen befagyasztott 326 tárcát, amelyek 435 millió USDT-t tartanak ellenőrzésük alatt.
Ebbe beletartozik az Egyesült Államok Külföldi Vagyonellenőrzési Hivatalának (OFAC) szankciói alá tartozó tárcák közelmúltbeli befagyasztása is.
A blokklánc statisztikák szerint a Tether 161 Ethereum tárcát fagyasztott be, bár 150 jelenleg nem tartalmaz USDT-t.
Ardoino szerint a Tether olyan ügynökségeket is bevont, mint az Igazságügyi Minisztérium, az Amerikai Titkosszolgálat, és folyamatban van ugyanez a Szövetségi Nyomozó Irodával (FBI) is.
A Tether foglalkozik a kriptoterrorizmus vádjával
Ez a lépés válasz a Cynthia M. Lummis szenátor és J. French Hill képviselő október 26-i levelére, amelyet Merrick Garland amerikai főügyésznek írtak.
Ebben a Binance-t és a Tether-t azzal vádolták, hogy a szankciókra vonatkozó törvények és a Bank Secrecy Act megsértésével a kripto-finanszírozott terrorizmusban segédkeztek.
Továbbá azt állította, hogy ezek a szervezetek nem végeztek megfelelő átvilágítást annak ellenére, hogy tudták, hogy szélsőséges csoportok terrorista és egyéb tiltott célokra használják stablecoinjaikat.
Ardoino nyilatkozatában hangsúlyozta a Tether elkötelezettségét:
„A Tether továbbra is kitart a bűnüldözési erőfeszítések támogatása és az áldozatok segítése mellett. Elítéljük az USDT vagy bármely kriptopénz tiltott célokra történő visszaélését, és teljes mértékben elkötelezettek vagyunk a globális bűnüldöző szervekkel való együttműködés mellett”.
Olvastad már? Hatalmasat nőttek a Bitcoin tranzakciós díjai
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.