A Tether lehet a világ leginkább használt kriptopénze?

-

Egyes elemzések szerint hónapok óta a tether lehet a világ leginkább használt kriptopénze, ugyanis napi és havi forgalma még a bitcoinét is bőven meghaladja.
Mi a legjobban használt kriptopénz napjainkban? Sokak szerint a bitcoin, mivel ez teszi ki a digitális valuták összértékének 67%-át.

Azonban lehet, hogy tévednek. A megbízható kereskedelmi adatok elég ritkák a kripto kiszámíthatatlan világában, de a CoinMarketCap.com-on fellelhető információk érdekes képet mutatnak.
A tether rendelkezik a legnagyobb napi és havi kereskedelmi forgalommal, pedig összértéke 30-szor alacsonyabb a bitcoinénál. A kriptopénz forgalma először áprilisban haladta meg a legnagyobb kriptopénzét, ekkor gyakorta átlépte a napi 21 milliárd dolláros volument.
A tether havi forgalma majdnem 18%-kal nagyobb a bitcoinénál, így ez lehet a legfontosabb token a kriptoökoszisztémában. Több törvényhozó is gyanús szemekkel figyeli a kriptopénzeket a tether miatt. Továbbá több hivatal is megakadályozta egy kriptotőzsdén kereskedett alap megalapítását a piaci manipulációtól tartva.
Lex Sokolin, a ConsenSys globális pénzügyi techcég társvezetője a következőt mondta minderről:

„Ha nincs tether, akkor hatalmasat csökkenhet a napi forgalom – körülbelül 1 milliárd dollárt, vagy még többet.

A tether a legnagyobb felhasználású stabilkoin a világon. A biztosérmék olyan tokenek, amelyeknek célja, hogy elkerüljék az árfolyam-ingadozásokat, általában kötött értéken vagy tartalékokon keresztül. Emellett kitűnő lehetőségeket nyújt a kriptopiacok aktív kereskedőinek.
Sokolin szerint tőzsdén kívül akár készpénzért is vásárolhatunk tethert, és nem is tesznek fel sok kérdést.
A tether olyan országokban is elérhető, ahol tiltott a kriptokereskedés. Ilyen például Kína. Innen a felhasználók a tetherükkel vásárolhatnak bitcoint és egyéb kriptopénzeket.

Elérhetetlenség

Jeremy Allaire, a Circle vezérigazgatója a következőt mondta az USD Coinról:

„Sok ázsiainak tetszik, hogy ez egy offshore, megfoghatatlan dolog, mely elérhetetlen az USA kormánya által. Ez egy tulajdonsága, nem egy problémája.”

A tether riválisa, az USD coin jelenleg alperes New York-kal szemben, vagyonának, köztük pénzügyi tartalékának összekeveredése miatt.
A tether azt állítja, hogy ügyfél-azonosítás és a különféle engedélyek szükségesek a koin kiváltásához. Allaire cikke szerint az ázsiai kereskedők felelhetnek az összes kriptoforgalom akár 70%-ért.
A tethert a Binance-tranzakciók 40%, a Huobi-tranzakciók 80%-ban használták. Az adatokat a Coin Metrics közölte. Thaddeus Dryja, az MIT kutatója szerint sokan nem is tudják, hogy tethert használnak.
Mivel a hagyományos pénzügyi intézmények aggódnak a bűnözők és pénzmosók miatt, a legtöbb váltó nem rendelkezik bankszámlával. Így nem rendelkezhetnek a felhasználók dollárjaival.
Ebből kifolyólag a tethert használják ennek pótlására. Dryja elmondta:

„Szerintem az emberek nem bíznak a tetherben. Sokan úgy használják, hogy nem is tudnak róla. Azt hiszik, hogy igazi dollárjuk van valahol egy számlán.”

Egyes tőzsdék hamisan tüntetik fel oldalaikat, hogy azt a benyomást keltsék, a felhasználóknak dollárjuk van tether helyett.
A bitcoint nem uralja senki. Másfelől a tethert egy hongkongi cég nyomtatja – amely más néven a Bitfinex kriptotőzsdeként ismert.

Hogyan irányítják a tether készletét?

Nem ismerni pontosan, hogy mi alapján csökken és növekedik a teher készlete. Azt sem tudni, hogy a készlet mekkora része van fedezve fiat által, mivel a tether még nem esett át független vizsgálatokon.
2019 áprilisában a bejelentették, hogy a készlet 74%-a van fedezve készpénz és rövid lejáratú értékpapírok által. Ez gyanúsnak tűnt, mivel korábban azt mondták, hogy ez a szám 100%.
A bejelentést azután tették, hogy New York állam főügyésze vizsgálatot indított. A főügyész azzal vádolta a tether mögött álló cégeket, hogy fedezni próbálják egy 850 millió dollárnyi ügyfél és céges vagyon veszteségeit.
John Griffith 2018-ban kiadott egy cikket, mely szerint a bitcoin 2017-es bika futama mögött tethertulajdonosok manipulációja állhatott.

Olvastad már? 3500 új alkalmazottat keres a Revolut a Visával kötött üzleti megállpodást követően

A University of Texas pénzügyi professzora szerint a tethertulajdonosok a bitcoin minden egyes esésekor bevásároltak, így a dollárhoz kötötték annak árfolyamát.
Forrás: coinspeaker.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Így reagált a bitcoin és az ethereum árfolyama az amerikai CPI-adatokra

A legutóbbi USA fogyasztói árindex (CPI) jelentés 0,4%-os növekedést jelzett decemberben, így az éves inflációs ráta 2,9%-ra emelkedett. Ez az emelkedés, amelyet elsősorban az emelkedő...

A Bitcoin-nak 102.000 dollárt kell támogatássá alakítania, hogy megakadályozza a 90.000 dolláros visszahúzódást

Vendégbejegyzés A Bitcoin árfolyam Donald Trump amerikai elnöki beiktatása után a lélektanilag kulcsfontosságú 100.000 dolláros szint alatt maradhat, egy bizonyos árszintet pedig különösen nehéznek bizonyul áttörni. Mivel...

Bonk (BONK) árfolyam elemzés 01.18.

Prémium Bonk (BONK) A mémcoin piac erős emelkedő fordulatot tapasztalt, mivel a Bitcoin árfolyama ma sikeresen tartja értékét a 100 ezer dolláros határ felett. Miközben az olyan top...

Egyszerűbbé válik a kriptovaluták adózása az Egyesült Államokban

A CNN szerint 2025-től kezdődően a kriptotranzakciókat harmadik félnek történő jelentéstételi kötelezettség alá vonják, ami azt jelenti, hogy az ilyen tranzakciókról szóló információkat elküldik az...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.