A Terraform Labs kérelmet nyújtott be a csoportos kereset elutasítására, arra hivatkozva, hogy az Egyesült Államok értékpapírtörvényei nem vonatkoznak a külföldön fejlesztett protokolljaira.
A Nick Patterson által indított befektetői kereset azzal vádolja a céget, hogy be nem jegyzett értékpapírokat értékesített és megtévesztette a befektetőket.
Május 3-án a cég ügyvédei, a Dentons, arra hivatkozva kérték a kaliforniai szövetségi bírót, hogy utasítsa el a keresetet, hogy a szövetségi értékpapírtörvények nem alkalmazhatók, mivel a protokollokat az Egyesült Államokon kívül fejlesztették ki és használják.
Az ökoszisztéma összeomlása és jogi csatározások
A Terra/Luna ökoszisztéma 2022 májusában összeomlott, aminek következtében dollármilliárdok tűntek el a kriptopiacról.
Az esemény számos pert eredményezett a Terraform Labs, az alapító Do Kwon és a hozzá kapcsolódó szervezetek, például a Luna Foundation Guard ellen.
Ezt a konkrét csoportos keresetet 2022 júniusában nyújtották be, többek között azzal az állítással, hogy a Terra tokenek (UST és LUNA) értékpapírok voltak.
A Law360 szerint a Terraform Labs elutasítási indítványa azt állítja, hogy a szövetségi értékpapírtörvények és a perben szereplő postai és távirati csalás vádjai csak belföldön érvényesek.
A cég azzal érvel, hogy a felperes, Nick Patterson nem hivatkozott megfelelően arra, hogy a postai és elektronikus csalás vádjai belföldön történtek.
Az indítvány továbbá azt állítja, hogy a felperes nem azonosította a Terra tokenjeit tartalmazó digitális pénztárcák helyét, ami semmissé teszi a „belföldi kár” állításait.
Februárban a Securities and Exchange Commission beperelte a Terraform Labs-t és Do Kwont, akiket egy több milliárd dolláros értékpapírcsalás megrendezésével vádoltak.
Áprilisban egy dél-koreai bíróság úgy döntött, hogy a LUNA nem minősül értékpapírnak az ország tőkepiaci törvénye alapján.
A Terraform Labs társalapítója, Hyun-seong Shin és kilenc, a céggel kapcsolatban álló személy ellen április 25-én vádat emeltek Dél-Koreában, csalás, hűtlen kezelés és sikkasztás vádjával, majdnem egyéves nyomozás után.
Olvastad már? A Solana Alapítvány bemutatja az NFT Showdown-t
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.