A Forbes 157 tőzsdét vizsgáló elemzése kimutatta, hogy a bitcoinkereskedési volumen nem feltétlenül felel meg annak, amit a vállalatok állítanak, különösen, ha kis vagy szabályozatlan tőzsdékről van szó.
A 157 tőzsde bitcoinkereskedelmi adatai a jelentések szerint nem egyeztek meg azzal, amit a vállalatok állítottak.
A Forbes augusztus 26-i jelentése szerint Javier Pax, a hírportál digitális eszközökkel foglalkozó részlegének munkatársa szerint eltérés volt a kriptotőzsdék által bejelentett bitcoin (BTC) kereskedési adatok és a tényleges számok között.
A Forbes munkatársa úgy találta, hogy a kis tőzsdék egy csoportjánál a BTC-kereskedési volumen nagyjából 95%-kal kisebb volt a bejelentettnél, míg a „kevés vagy semmilyen szabályozási felügyelettel” működő tőzsdék – köztük a Binance és a Bybit – azt állították, hogy az elemzett volumen több mint kétszerese zajlott le náluk: 217 milliárd dollár, szemben a 89 milliárd dollárral.
„A bejelentett kereskedési volumen több mint fele valószínűleg hamis vagy nem gazdasági jellegű” – mondta Pax.
„Az iparág globális napi bitcoin-forgalma június 14-én 128 milliárd dollár volt. Ez 51%-kal kevesebb, mint az a 262 milliárd dollár, amit a több forrásból származó, saját maguk által bejelentett volumenek összegét véve kapnánk.”
Hozzátette:
„Ha a bitcoin, a világszerte legjobban szabályozott és legjobban megfigyelt kriptoeszköz bejelentett kereskedési volumene megbízhatatlan, akkor a még kisebb eszközökre vonatkozó mérőszámokat még nagyobb odafigyeléssel kell vizsgálni. A kereskedési volumen a legjobb esetben is a befektetői érdeklődés egyik legjobban mérhető jele, de könnyen manipulálható, hogy a kezdő befektetőket meggyőzze arról, hogy sokkal nagyobb a kereslet, mint amekkora valójában van.”
A new Forbes analysis of 157 crypto exchanges finds that 51% of the daily bitcoin trading volume being reported is likely bogus: by @eltrade https://t.co/Oy5JMV4pFj
— Forbes Crypto (@ForbesCrypto) August 26, 2022
A Pax idézte a Bitwise Asset Management 2019-es jelentését, amely azt állította, hogy a nem szabályozott tőzsdéken bejelentett kriptokereskedési volumen 95%-a hamisítottnak tűnt, vagy nem gazdasági tevékenységből származó kereskedés eredménye volt.
A Chainalysis februári jelentése szerint a wash trading egyre inkább aggodalomra ad okot a nonfungibletoken-befektetők körében, de az ezzel a technikával végzett kereskedések többsége veszteséges volt.
Olvastad már? Az OpenSea is az Ethereum új változatát támogatja majd
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!