A kriptovilág kedvenc üzenetküldő alkalmazása, a Telegram, több mint egy évtizedes múködés után először vált nyereségessé, jelentette be Pavel Durov alapító és vezérigazgató hétfőn.
„Ahogy megjósoltam, a 2024-es év nagyon jól sikerült” – írta Durov a Telegram csatornáján.
Az alapító, akit Franciaországban egy bűnügyi nyomozás során tartóztattak le, nem részletezte a sikerek mértékét.
Annyi azonban biztos, hogy a Telegram bevétele meghaladta az 1 milliárd dollárt, miután a prémium felhasználói előfizetések száma megháromszorozódott, elérve a 12 milliót.
Durov azt is hozzátette, hogy a Telegram 500 millió dollár készpénzállománnyal zárja az évet, amelybe nem számították bele a kriptoeszközöket.
A kriptovaluták szerepe
A kriptovaluták jelentősen hozzájárultak a Telegram bevételéhez. Az alkalmazás több száz millió dollár értékben értékesített kriptókat, beleértve a Toncoint is, amely szorosan kapcsolódik a Telegramhoz – állították a The New York Times névtelen forrásai.
A Financial Times szerint 2023-ban a Telegram közel 400 millió dollár értékű kriptovalutát tartott mérlegében.
2024 első felében ezen digitális eszközök értéke 1,3 milliárd dollárra nőtt.
Durov letartóztatása
A 2024-es év vegyes érzéseket hagyott maga után a Telegram és Pavel Durov számára, akinek vagyona meghaladja a 15 milliárd dollárt.
Az orosz származású milliárdos az egyik legnagyobb figyelmet keltő technológiai bűnügyi nyomozás középpontjában találta magát.
Augusztusban a francia hatóságok hat előzetes vádpont alapján tartóztatták le Durovot, aki Franciaországban és az Egyesült Arab Emírségekben is állampolgár.
A vád szerint ő és cége nem volt hajlandó együttműködni a hatóságokkal, amelyek gyermekek szexuális kizsákmányolásával kapcsolatos anyagok és narkotikumok kereskedelme miatt nyomoztak a Telegram platformon.
„A vezérigazgatót olyan bűncselekmények miatt vádolni, amelyeket harmadik felek követtek el az általa kezelt platformon, egy elhibázott megközelítés” – írta Durov a letartóztatása után a Telegramon.
Durov 5 millió eurós óvadék ellenében szabadult, feltétellel, hogy hetente kétszer jelentkezik a hatóságoknál, és nem hagyhatja el Franciaországot. Decemberben bíróság előtt jelent meg az országban.
Telegram moderálási erőfeszítések
Időközben a felhasználóknak titkosított üzeneteket és magánszférát ígérő üzenetküldő alkalmazás fokozta moderálási erőfeszítéseit.
A Telegram megváltoztatta szolgáltatási feltételeit, és több mint 750 szerződéses moderátorral bővítette csapatát – számolt be a The Times.
A Toncoin, a Telegramhoz kapcsolódó kriptopénz pedig a CoinGecko adatai szerint szeptember óta 22%-kal emelkedett.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? Van-e hatalma a Federal Reserve-nek megakadályozni a Bitcoin-tartalék tervet?
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.