A Telegram pénzügyi beszámolója szerint a vállalat 2023 végén 400 millió dollár értékű digitális eszközzel rendelkezett.
A nagy bevétel ellenére is pénzügyi nehézségek jelentkeztek
Annak ellenére, hogy a Telegram 342,5 millió dolláros bevételt ért el, a vállalat az elmúlt évben 108 millió dolláros működési veszteséget könyvelt el.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A bevétel jelentős része, nagyjából 40%-a, a digitális eszközökhöz kapcsolódó tevékenységekből származott.
Ide tartozik az integrált tárcaszolgáltatás és különböző digitális gyűjtemények értékesítése.
A Telegram tárcaszolgáltatása lehetővé teszi a felhasználóknak, hogy a kriptopénzüket tárolják, küldjék, fogadják és kereskedjenek vele.
Emellett a vállalat felhasználóneveket és virtuális telefonszámokat is kínál, melyeket a felhasználók megvásárolhatnak, eladhatnak és kereskedhetnek velük.
A Telegram ezekből a tranzakciókból is részesedik, ami további bevételi forrást jelent. Viszont úgy tűnik, ez így sem elegendő.
Hogyan alakult 2024 eleje?
Az idei év jól indult a Telegram számára, az adatok alapján 2024 első két hónapjában 11,66 millió dollárt keresett alkalmazáson belüli vásárlásokból.
Az app indulása óta több, mint 4 milliárd dollár befektetést gyűjtött, így a pénzügyi háttér erősnek mondható.
Ugyanakkor a vállalatnak nemcsak a piaci kihívásokkal, hanem egyéb problémákkal is szembe kell néznie.
Augusztus 24-én a Telegram vezérigazgatóját, Pavel Durovot letartóztatták, amikor leszállt a párizsi Le Bourget repülőtéren.
Súlyos vádakkal néz szembe, többek között terrorizmus támogatásával, csempészettel, összeesküvéssel, csalással és pénzmosással gyanúsítják. Négy nappal később bíróság elé állították, majd óvadék ellenében szabadlábra helyezték.
A TON ökoszisztéma reakciója
A Telegram által fejlesztett kriptopénz, a TON kereskedési aktivitása megnövekedett, ahogy a kereskedők elkezdték a piaci pozícióikat felülvizsgálni Durov letartóztatása után.
A TON ára 5,30 dollár körülire esett, ami több mint 21%-os csökkenést jelent az előző heti 6,70 dollárról.
A TON piaci kapitalizációja is közel 2%-kal csökkent, jelenleg 13,42 milliárd dollár körül mozog.
Sok piaci elemző úgy véli, hogy a TON képes lehet a visszapattanásra, még akkor is, ha most éppen komoly ellenállással szembesül.
Ha Durov letartóztatását elkülönült esetként kezelik, amely nem árt alapvetően a Toncoin hálózatnak, akkor a befektetők a jelenlegi visszaesést jó lehetőségnek láthatják a vásárlásra, ami a bizonytalan piaci környezetben árfolyam-növekedést is hozhat majd hosszabb távon.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? 122 milliós veszteséget okoztak a kriptocsalások az ausztráloknak a múlt évben
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.