Kiderült, hogy a Telegram 2024-ben nem tétlenkedett a színfalak mögött, hanem összesen 900 alkalommal teljesített az Egyesült Államokból érkező felhasználói adatigényléseket.
Ezek a kérések olyan személyes adatokat tartalmaztak, mint az IP-címek és telefonszámok, amelyek 2253 felhasználót érintettek.
Miért érdekes ez az egész?
Felmerül a kérdés: mi áll a háttérben, és valóban ekkora jelentősége van ennek? A legtöbb ilyen kérés Pavel Durov, a Telegram vezérigazgatójának tavaly augusztusi franciaországi letartóztatása után érkezett.
A 404 Media január 7-i jelentése szerint a Telegram 2024 januárja és szeptembere között mindössze 14 adatkérést teljesített, amelyek IP-címekre és telefonszámokra vonatkoztak.
Azonban október után ez a szám ugrásszerűen nőtt, és év végére elérte a 900-at.
Felhasználási feltételek és adatvédelem
Durov francia hatóságokkal való ügye akkor robbant ki, amikor a Telegramot azzal vádolták meg, hogy bűncselekmények elősegítésére használják.
Később nyilvánosságra hozta, hogy a platform már 2018 óta megosztja az IP-címeket és telefonszámokat különböző országok hatóságaival, amennyiben bűncselekmények gyanúja merül fel.
Ez valójában a Telegram adatvédelmi szabályzatának része, tehát nem titkos információ.
A népszerűség ára
Jelenleg Durov Franciaországban tartózkodik az ügy folytatódó jogi eljárásai miatt.
Ami a Telegramot illeti, a vezérigazgató elárulta, hogy a platformnak már több, mint 950 millió havi aktív felhasználója van.
Nem meglepő módon a kriptoközösség tagjai különösen kedvelik az alkalmazást.
Bár a Telegram felhasználói bázisa tovább növekszik, most tényleg komoly jogi kihívásokkal is szembe kell néznie.
Az adatkérések növekvő száma fontos kérdéseket vet fel a magánélet védelmével kapcsolatban, és arról, hogy mennyi információt vagyunk hajlandók megosztani az ilyen platformokon.
Ne maradj le a legfrissebb hírekről és videóinkról– kövess minket az Instagramon is!
Olvastad már? Milyen kiaknázatlan lehetőségeket rejteget még a tokenizáció?
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.