A 24 engedélyezett kriptotőzsde együttesen közel 9,4 milliárd dolláros átlagos napi tranzakciós volument regisztrált.
Dél-Korea kriptopiaca 2021 végére 55 billió vonra (45,9 milliárd dollárra) nőtt 2021-re az ország legfőbb pénzügyi szabályozójának, a Pénzügyi Szolgáltatási Bizottságnak egy új tanulmánya szerint.
Dél-Koreát a legszigorúbb kriptopiacok között tartják számon a szabályozási politika végrehajtását illetően, és 2021 folyamán rendszeresen a címlapokra került az új szabályok és az ügyfél-azonosítási követelmények miatt.
A koreai kriptopiac azonban a 2021-es szabályozási ellenőrzés ellenére új magasságokba emelkedett.
Az FSC elemezte a 24 engedélyezett kriptotőzsde tranzakciós adatait, és kimutatta, hogy a koreai kriptotőzsdéken a napi tranzakciók elérték a 11,3 billió von (9,4 milliárd dollár) összeget.
A 24 vállalkozás összesített működési nyeresége 3,37 billió von (2,8 milliárd dollár) volt. Összesen kilenc kriptotőzsde számolt be nettó veszteségről az elmúlt évben.
A kriptokereskedelmi piacot a nemzeti fiat koreai vonja uralta, amely az összes kriptotranzakció 95%-át tette ki, ami főként az Upbit, a Bithumb, a Coinone és a Korbit kereskedéséből származott.
A von dominanciája a koreai kriptopiacon a 2021-ben kiadott új kriptoengedély-rendeletnek tulajdonítható, amely előírta a kriptotőzsdék számára, hogy a kereskedőknek valós nevű bankszámlákat kell nyitniuk egy hitelesített bankkal együttműködve.
Az adott szabályozás közel 200 kis és közepes kriptotőzsdét kényszerített ki az üzletből, mivel a bankok nem voltak hajlandóak partneri kapcsolatot létesíteni vagy bármilyen szolgáltatást kínálni a számukra.
A The Korea Herald által közzétett FSC-jelentés szerint összesen 15,3 millió regisztrált kriptotőzsde-felhasználó van, amelyből 2021-ben mindössze 5,58 millióan vettek részt a kereskedésben.
Ebből az 5,58 millió kriptofelhasználóból közel 3,1 millió felhasználó rendelkezik 1 millió von (850 dollár) alatti értékű kriptoeszközzel, míg a kereskedők 15%-a 10 millió von (8500 dollár) feletti virtuális eszközzel rendelkezik.
A dél-koreai kriptoengedély-szabályozás a közepes és kis tőzsdék többségét leállásra kényszerítette, és azoknak, akik túlélték, szigorú adatvédelmi törvényeket kellett betartaniuk, megtiltva a tranzakciókat a privát tárcákból és megjelölve a bizonyos összeg feletti tranzakciókat.
Novemberben egy másik javaslatot adtak ki a tokenkibocsátók számára, amelynek célja az illegálisan szerzett pénzeszközök visszaszerzése, büntetőjogi büntetések kiszabása és a befektetők védelme a jövőbeli visszaélésekkel szemben.
Novemberben egy másik javaslatot is kiadtak a tokenkibocsátók számára, amelynek célja a jogellenesen szerzett pénzeszközök visszaszerzése, büntetőjogi szankciók kiszabása és a befektetők védelme volt a jövőbeni visszaélésekkel szemben.
2021 utolsó negyedévére a koreai szabályozók fókusza a kriptoadóztatásra helyeződött át, egy olyan javaslattal, amely 20%-os adót vetne ki a kriptonyereségre.
A piacra vonatkozó egyértelmű szabályozás hiányában azonban az adópolitikát további egy évvel elhalasztották.
Az ország a közelmúltban szintén a non-fungible tokenekre helyezte át a hangsúlyt, és az egyik első nemzetek egyike lehet, amely NFT-adószabályokat bocsát ki.
Olvastad már? Az LBank Tőzsde listázza a Hungarian Vizsla Inu Tokent 2022 Március 7.-én
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!