A svéd központi bank szerint a bitcoin a bélyegekhez hasonlít

Egy banki konferencián tett tanúbizonyságot a hozzáértéséről a Sveriges Riksbank, a svéd központi bank vezetője, Stefan Ingves.
Elmondta a privát pénzek előbb vagy utóbb össze szoktak omlani, és a bitcoin messze van attól, hogy az állami gazdaságokkal fedezett fiat pénzek versenytársa legyen.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

„A privát pénzek előbb vagy utóbb összeomlanak. Természetesen lehet pénzt csinálni a bitcoin-kereskedéssel, de ez nem különb a bélyegekkel való kereskedésnél.”

(Fordítói megjegyzés: a privát pénzek nem összeomlanak, hanem lekapcsolják a kibocsátó céget, szervezetet. Sok sikert ehhez egy elosztott, decentralizált hálózat esetén. Az állami fedezet meg igazi értékálló dolognak hangzik, hiszen az államok világszerte egyre nagyobb mértékben élvezik az állampolgáraik bizalmát, támogatását, olyan jól gondoskodnak a dolgokról.)
Ingves nézetei szerint a bitcoin nem jó pénz, elismeri viszont, hogy a befektetők körében egyre nagyobb a népszerűsége.
A szokásos pénzmosási és fogyasztóvédelmi kifogások mellett úgy vélik, a bitcoin elég nagy lett ahhoz, hogy a törvényhozók elkezdjenek odafigyelni rá.
Ráadásul a svéd központi bank saját blokklánc-alapú digitális valutát tervez, az R3 Corda nevű blokkláncán.
Az e-krona jelenleg a tesztelési fázisban van, az egyik helyi bankhálózat, a Handelsbanken részvételével valós körülmények között próbálják ki a használhatóságát.
(Fordítói megjegyzés 2: a központi banki kriptókkal, CBDC-kel a kibocsátók, mint centralizált résztvevők, gombnyomásra leszabályozhatják a felhasználók MINDEN pénzügyi műveletét. Ez teljesen jó hír a mindenkori ellenzéknek, hiszen mely politikus élne vissza az abszolút hatalmával.)
A világ legtöbb központi bankja osztja a svédek nézeteit, a hírekben viszont kiemelt helyet kapott El Salvador, ahol a héten lépett életbe a bitcoint hivatalos fizetőeszközzé tévő törvény.

Az állampolgárok egy része nem örül ennek, de a Cardano alapítója, Charles Hoskinson, és az ismert aktivista, Edward Snowden is úgy nyilatkozott, szerintük még több ország fog csatlakozni ehhez a kezdeményezéshez, és a saját pénzrendszerükbe integrálni a bitcoint.

Olvastad már? Az SEC ismét késlelteti a VanEck Bitcoin ETF-ről szóló döntést

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Az SEC elállt a Coinbase elleni pertől

A Coinbase vezérigazgatója, Brian Armstrong az X-en jelentette be, hogy az amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet (SEC) elállt a tőzsde elleni pertől. A hír izgalmat váltott...

Egyre több bűncselekményt követnek el kriptovalutákkal Oroszországban

Oroszországban egyre több bűncselekmény kapcsolódik a kriptovalutákhoz – közölte az ország Legfelsőbb Bírósága. Egy nemrég tartott ülésen, amelyen Vlagyimir Putyin elnök is részt vett, Irina Podnoszova,...

A Ripple és Cardano árfolyam-előrejelzés: Kitörés közeleg? Egy új kripto 10-szeres árnövekedést érhet el az AI piac kapcsolatai miatt

Vendégbejegyzés A vezető kriptovaluták, mint a Ripple (XRP) és a Cardano (ADA) az utóbbi időben jelentős volatilitást tapasztaltak. Az XRP árfolyama az elmúlt 30 napban kétszámjegyű csökkenést...

Michael Saylor szerint legfőbb ideje, hogy a USA megszerezze a teljes bitcoinkészlet 20%-át

Michael Saylor, a Strategy (korábban MicroStrategy) alapítója arra ösztönzi az Egyesült Államokat, hogy szerezze meg a teljes bitcoin-készlet 20%-át, biztosítva ezzel jövőbeli dominanciáját. Egy nemrégiben tartott...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.