A Svájci Központi Bank egyik hivatalnoka szerint a kripto nem stabil pénz

Thomas Jordan, a Svájci Központi Bank hivatalnoka szerint a kriptopénz nem stabil pénz, de a stabilkoinok széles körben elterjedhetnek.

A kriptopénzek nem fognak elterjedni

Jordan, a Svájci Központi Bank (SNB) irányító testületének elnöki tagja nemrég a University of Basel eseményén tartott beszédet.

Jordan szerint:

A kriptotokenek nem rendelkeznek a „jó” pénzek jellegzetességeivel, amely a hosszú távú stabilitás, széles körű elfogadás és hatékony fizetések engedélyezése. Ezek alapján nem valószínű, hogy a kriptotokenek széles körben elterjedhetnek Svájcban, mint fizetőeszköz.

Jordan azonban felhívta a figyelmet a stabilkoinok elterjedésére. Az SNB hivatalnoka szerint a fiathoz kötött biztosérmék helyettesíthetik a hagyományos fiat pénzeket.
A Bitcoin máris helyettesíti a fiat pénzeket olyan helyeken, mint Törökország vagy Venezuela. Amikor egy ország valutája elveszíti értékét és nehéz devizához jutni, akkor az emberek a bitcoin és a kripto felé fordulnak.
A pénzutalás jelenleg sokkal hatékonyabb a kirptopénzekkel, mint a SWIFT-utalásokkal. A lényeg, hogy több száz millió dollár értékű bitcoinutalások zajlanak le percek alatt, csupán pár száz dollárnyi költségért.

Minden stabilkoin egyenlő, de vannak egyenlőbbek.

Jordan nem az első európai bankár, aki a stabilkoinokat népszerűsíti a bitcoin helyett. Francois Villeroy de Galhau, az Európai Központi Bank (EKB) egy döntéshozója májusban azt mondta, hogy a stabilkoinok idővel legyűrik a bitcoint a széleskörű elterjedésben.
A stabilkoinok iránti rajongása azonban csupán a központi bankok által kiadott digitális valutákra vonatkozik. Jordan ezt ki is emelte beszédében:

„Nagyon fontos, hogy tisztázzuk a stabilkoinok gazdasági szerepét. Attól függően, hogyan vannak felépítve, a stabilkoinok rendelkezhetnek egy bankszámla vagy egy egyénileg kiadott bankjegy jellegzetességeivel. Ez egy svájcifrank-alapú biztosérménél is fennáll, akkor is ha széles körben használnák készpénz nélküli fizetésre vagy vagyontárolásként. Lényegében helyettesítené a svájcifrank-bankbetéteket.

A Libra együttes nemzetközi szabályozást kíván

Az olyan stabilkoinok, mint a Facebook Libra kriptopénze nem fogják könnyen megszerezni a szükséges engedélyeket Európában.
Jordan a projektről azt kommentálta, hogy a törvényhozóknak nemzetközi szinten kellene együttműködniük, hogy kidolgozzák a szükséges szabályozásokat.

Olvastad már? A CBOE BZX tőzsde visszavonta a VanEck/SolidX bitcoin-ETF jelentkezést

A német és francia hatóságok nemrég szembeszálltak a Libra kriptopénzzel. Mindeközben a svájci törvényhozók szigorú pénzmosás elleni szabályozásokat hoztak a projekttel szemben.
Forrás: bitcoinist.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Új DeFi projekt készül túlszárnyalni az Ethereumot és a Shiba Inut, miközben ára 800%-ot emelkedik

Vendégbejegyzés Miközben a kriptopiac a következő nagy mozgást várja, a DTX Exchange az, amely az utóbbi időben reflektorfénybe került 800%-os áremelkedésével. Bár az Ethereum és a...

Az SEC elállt a Coinbase elleni pertől

A Coinbase vezérigazgatója, Brian Armstrong az X-en jelentette be, hogy az amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet (SEC) elállt a tőzsde elleni pertől. A hír izgalmat váltott...

Egyre több bűncselekményt követnek el kriptovalutákkal Oroszországban

Oroszországban egyre több bűncselekmény kapcsolódik a kriptovalutákhoz – közölte az ország Legfelsőbb Bírósága. Egy nemrég tartott ülésen, amelyen Vlagyimir Putyin elnök is részt vett, Irina Podnoszova,...

A Ripple és Cardano árfolyam-előrejelzés: Kitörés közeleg? Egy új kripto 10-szeres árnövekedést érhet el az AI piac kapcsolatai miatt

Vendégbejegyzés A vezető kriptovaluták, mint a Ripple (XRP) és a Cardano (ADA) az utóbbi időben jelentős volatilitást tapasztaltak. Az XRP árfolyama az elmúlt 30 napban kétszámjegyű csökkenést...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.