A Ripple ismert támogatója a jogász John Deaton nemrégiben osztotta meg a gondolatait a SEC, a Tőzsdefelügyelet hozzáállásáról, és elmondta, a jelek szerint a hivatal egyáltalán nem a kisbefektetőket akarja védeni, hanem a hagyományos pénzvilág cégeinek a helyét bebiztosítani.
Deaton úgy véli, ez a viselkedés egyfajta támadás a kriptoipar ellen, amely olyan közvetlen cselekedetekben nyilvánul meg, mint a SEC pere a Ripple vagy éppen a Coinbase ellen.
Deaton több szempontból is végigjárta a helyzetet, többek között az említett befektető-védelem szögéből is, és arra jutott, hogy a SEC hozzáállása több téren is aggodalomra adhat okot, mivel a kisbefektetőkkel gyakorlatilag nem foglalkoznak.
For years I’ve said we don’t exist in a true capitalist system. We have corporate capitalism in the U.S. Look at the accredited investor rules and how they discriminate against the working class. Look at the attack on Crypto and the attack on Coinbase which allows non-accredited… https://t.co/JVis3xw30f
— John E Deaton (@JohnEDeaton1) July 29, 2023
Deaton szerint ráadásul ez az egész USA-ra igaz, a jogrendszer nem az igazi kapitalizmust támogatja, hanem ahogyan megfogalmazza, a céges kapitalizmust, egyfajta vadkapitalizmust.
A pénzrendszer jelenlegi berendezkedéséből számos példát hoz fel, amelyekkel az állításait támasztja alá.
Deaton szerint a SEC rosszul használja fel az erőforrásokat, és a kriptotőzsdéket zaklatja ahelyett, hogy a csalásoknak menne utána, ez pedig egyértelművé teszi, hogy nincsenek képben a prioritásokkal.
Ráadásul ezzel a hozzáállással meggátolják az innovációt, és leállítják a fejlődő kriptoipar növekedését.
Deaton arra is rávilágított, hogy a SEC mennyire ellenzi a kisbefektetők közvetlen részvételét a Ripple ellen folyó jogi eljárásban, ezzel viszont bebizonyítja, hogy tényleg nem foglalkozik a kisbefektetők védelmével.
Viszont ha azzal nem foglalkozik, akkor vélhetően a nagyobb piaci résztvevők irányába hajlik, például a pénzintézeteknek szeretne kedvezni.
Az egyik legjobb példaként Deaton a SEC kettős mércéjét hozza fel, amely tetten érhető abban is, hogy a Coinbase számos együttműködési kísérletére sem reagáltak érdemben, viszont pert indítottak ellenük.
Ugyanebben az időben pedig a SEC elnöke, Gary Gensler több alkalommal is találkozókon vett részt Sam Bankman-Fried társaságában, a bedőlt FTX tőzsde korábbi ügyvezetőjével.
Ez a kettős mérce további aggályokat vet fel, hogy a hivatal mennyire alkalmas a feladatára, és mennyire számít megbízható szervezetnek a kriptoipar szabályozása szempontjából.
A SEC a jelenlegi felállás szerint a már régóta a piacon lévő, nagy cégeket igyekszik pozícióban tartani, míg a feltörekvő iparágak startupjait inkább gátolja, mint segíti.
Olvastad már? Miért alszik a Tron hálózata?
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.