Az Egyesült Királyságbeli digitális banki szolgáltatásokkal foglalkozó alkalmazás alapítója és vezérigazgatója tagadja a pénzmosási és gondatlansági vádakat egy március elsején közzétett blogposztban.
Olvastad már? Coinbase felhasználói adatok értékesítése
Az Egyesült Királyságbeli Telegraph újság a múlt héten azzal vádolta meg a Revolutot, hogy a cég igazgatói szándékosan megszüntették a pénzmosás elleni szoftverüket a tavalyi év során.
A Telegraph szerint a cég ezzel magára hívta az Egyesült Királyság pénzügyi szabályozója, a Financial Conduct Authority (FCA) figyelmét
„A héten számos félrevezető hír jelent meg a médiában arról, hogy betartjuk-e az előírásokat”
–mondta Nik Storonsky, de nem tért ki a konkrét vádakra.
Storonsky szerint a Revolut visszatért a korábbi pénzmosás elleni rendszerükhöz, mivel a próbálkozás, hogy fejlesszék azt nem tudott felmutatni megfelelő eredményeket.
„Nem volt olyan alkalom, hogy ne tartottuk volna be a szükséges jogi és szabályozási követelményeket.
Minden tranzakciót tüzetesen átvizsgáltunk és megerősítettük, hogy nem történt semmiféle visszaélés.”
Storonsky hozzátette:
„Sajnos ezt a tényt elfelejtették megírni az eredeti cikkben.
A fejlesztés visszamondása nem járt semmiféle szankciós vagy pénzmosással kapcsolatos törvény vagy előírás megszegésével, ezért is nem szóltunk hivatalosan a szabályozó szerveknek.”
2017 végén a Revolut elkezdte támogatni a bitcoint, az ethert és a litecoint.
A cég hozzáállása élesen szembemegy a Monzoval, ami szintén egy banki szolgáltatásokkal foglalkozó applikáció és sokak szerint a Revolut riválisa.
A Monzo igyekszik minél inkább elhatárolódni a kriptopénzek világától.
„A személyes meglátásom, hogy a felhasználók igényeihez mérjük azt, hogy milyen szolgáltatásokat teszünk elérhetővé és az emberek nagy részét jelenleg nem érdeklik a kriptopénzek.”
-elmondta Jason Bates a Decrypt magazinnak február 28-án
Sokan megkeresték már a Monzot, hogy ne mondjon le a kriptopénzekről, azonban Bates azt mondta, hogy a kriptopénzek valóban nagyon fontosak lehetnek néhány korrupt országban, de a biztos anyagi intézményekkel rendelkező országokban az emberek inkább a biztonságosabb és stabilabb rendszereket választják.
Érdekességképpen, egy nemrég megjelent kutatás szerint a brit fogyasztók nagy százaléka ismeri vagy birtokol is kriptopénzeket.
A 18-24 év közötti korosztályban a megkérdezettek 36%-a ismer valakit, aki már vásárolt bitcoint.
Forrás: cointelegraph.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon az Instagramon és a Telegramon. Legyen szép napod!
Szeretnéd támogatni a munkámat, akkor itt tedd meg:
BTC: 34vcA11dH3AbVWkEbQraCvM2vNFkT6JFJM
LTC: MGfcUc7YSHLbYuoEEaoFvhZBLRW1KuSnRE
ETH: 0xe6E0D778d323786c1151163d2A3472989Fe7aA53
KÖSZÖNÖM!