A Chainalysis csütörtökön tett közzé egy blogbejegyzést, amelyben bemutatták a bűnüldözés és a kriptopénzek kapcsolatáról szóló tanulmányuk eredményeit.
A cég több, mint 800 közszolgálati alkalmazottat kérdezett meg világszerte, hogy megértse a technológiával kapcsolatos véleményüket és azt, hogy mennyire érzik felkészültnek magukat a kriptókkal kapcsolatos ügyek kezelésére.
Minden téren terjednek a kriptovaluták
2024-ben a kriptovaluták elfogadottsága tovább nő, lehetővé téve milliók számára, hogy a hagyományos közvetítők nélkül indítsanak tranzakciókat, és ezzel párhuzamosan nőtt a kriptobűnözés általi felhasználás is.
Ennek eredményeként a kriptovaluta jelentős fókuszponttá vált a bűnüldöző szervek, szabályozó testületek és katonai ügynökségek számára, amelyek célja, hogy minimalizálják a visszaéléseket.
„A bűnüldözésben dolgozó válaszadók szerint a kriptovaluták számos nyomozásukban előkerülnek, de összességében pozitív véleménnyel vannak ezekről a pénzeszközökről.”
Nyilvános főkönyv, amit bárki leellenőrizhet
A Chainalysis megfogalmazásában egy nyomozás során a blokklánc-elemzés gyorsabb és hatékonyabb együttműködést is lehetővé tesz a bűnüldöző szervek és a kormányzati ügynökségek között.
Ugyanazon adatkészlet használata jobb nyomozati eredményekhez vezet.
„Míg a blokklánc-elemzés hasznos a bűnözés elleni küzdelemben, segíthet proaktívan megelőzni a bűnözést is. Lehetségessé válik még a korai szakaszban felismerni az illegális tevékenységeket a tranzakciós minták és kapcsolatok elemzésével, amelyek bűnözői magatartásra utalhatnak.”
A jelentés figyelemre méltó regionális különbségekre is fényt derített, például arra, hogy a latin-amerikai és EMEA (Európa, Közel-Kelet és Afrika) régióból érkező válaszadók mutatták a legnagyobb optimizmust a kriptovaluták jövőbeli szerepével kapcsolatban.
Ezzel szemben az ázsiai-csendes-óceán régió válaszadói negatívabb hozzáállást tanúsítanak.
A rendőrségnek is meg kell tanulnia, hogy hogyan működik a blokklánc
A válaszadók mind arra számítanak, hogy a kriptovaluták szélesebb körű bűncselekményekben is szerepet fognak játszani majd az elkövetkező öt évben, amiben semmi fura nincs, mivelhogy a kriptók pénzek, és a bűnözők is használnak pénzt.
A bűnüldöző szervek dolgozói közül viszont, a rendelkezésére álló eszközök ellenére a megkérdezettek mintegy fele elégedetlenségét fejezte ki a jelenlegi személyzeti és technikai erőforrásokkal kapcsolatban.
A legelterjedtebb kritika, hogy a pénzügyi források és a szakmai képzés növelésére is nagy szükség van ezen a területen.
„Egy elkötelezett szakértői közösség felépítése elengedhetetlen. Sok partnerre van szükség, mivel az ilyen esetek felgögyölítését egy nyomozó egyedül nem tudja megtenni. Szükség van magánpartnerekre, szükség van közszektor-beli partnerekre, szükség van helyi bűnüldözésre. Szükség van szövetségi bűnüldözésre.”
Olvastad már? Nem csak nekünk van melegünk: a DOGE, a SHIB és a PEPE gurul lefelé a kripto domboldalon
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.