A Pekingi Döntőbizottság szerint Kína nem tiltotta be teljesen a bitcoint

A kínai kormány nem tiltotta be a bitcoinnal kapcsolatos tevékenységeket, mivel a kriptopénz virtuális árucikknek számít.

Kína a világ egyik legszigorúbb ország a kriptokereskedés tekintetében, de egy helyi nonprofit döntőbizottság szerint az ország nem tiltotta be teljesen a bitcoint.

A Pekingi Döntőbizottság (Beijing Arbitration Commission-BAC) július 30-án kiadott cikke szerint Kína bitcoinnal szembeni tiltása árnyaltabb, mint azt sokan gondolnák.

A bitcoin nem egyenlő a pénzzel Kínában

A cikkben a BAC tisztázta Kína álláspontját a kriptopénzekkel kapcsolatban és kiemelte azokat a tevékenységeket, melyeket tilt a kormány.
A BAC szerint Kína tiltja a tokeneladásokat és a kereskedelemi platformok tevékenységeit, mely során törvényes fizetőeszközzé váltanának virtuális valutákat és tokeneket.
Azonban a biztosság elmondta, hogy a törvény, amely betiltja a kriptopénzeket mint valuta, egyben elismeri őket, mint virtuális árucikk.
Továbbá a jelenlegi törvények nem elég konkrétak ahhoz, hogy a bitcoint virtuális tulajdonként lehessen szabályozni.

„A polgárjogi törvények nem terjednek ki a virtuális tulajdonok jelentéseire, csak arról írnak, hogy a törvénynek valamilyen formában elő kell írnia a virtuális tulajdonok védelmét. Mivel az ország jelenleg nem rendelkezik külön bitcointörvényekkel, így azt nem lehet virtuális tulajdonként értelmezni.”

 

„Röviden, az állam nem tiltja meg a bitcoinnal kapcsolatos tevékenységeket árucikk formájában, csupán, mint fizetőeszköz.”

Emellett, mivel a bitcoin nem egyenlő a pénzzel Kínában, és nem is használják legális fizetőeszköz vagy fiat valuta alternatívájaként, így nem lehet illegális tranzakciókhoz kötni.

„Csak azok a tiltott tranzakciók, ahol valutaként használják a bitcoint. Ha a bitcoint nem ilyen célra használják, azt nem tilthatja meg az állam. Ha például a Sencseni Döntőbizottság azt a döntést hozza egy ügyben, hogy a két félnek bitcoinban kell megegyeznie, akkor a bitcoint lehet általános tulajdonként használni, így a tranzakció nem szegi meg az ország törvényeit.

 

Kettős a bitcoin megítélése, de a blokklánc teljes gőzzel mehet

Kína a világ egyik legszigorúbb országa a kriptoszabályozás terén, miután 2017-ben betiltotta a helyi kriptotőzsdéket. A Binance – amely jelenleg a világ legnagyobb tőzsdéje, eredetileg Kínában indult, azonban a szabályozások miatt el kellett hagynia az országot.
Miközben Kína egyre szigorúbb a bitcoinnal szemben, a kriptopénzeket nem tiltotta be. 2019 novemberében a kínai hatóságok bejelentették, hogy a bitcoinbányászás nem kerül betiltásra az országban.
A kínai kormány ismert arról, hogy kiállnak a blokklánc mellett, de a bitcoin mellett már nem, miután Hszi Csin-ping, Kína elnöke 2019 végén elmondta, hogy előtérbe kell helyezni a blokkláncfejlesztéseket.
Az agresszív blokkláncfejlesztések, mint a Kínai Blokklánc Szolgáltatói Hálózat mellett a Kínai Központi Bank keményen dolgozik saját digitális valutáján.
2020 áprilisában Kína már sikeresen kipróbálta a projektet Szencsen, Csengtu, Szucsou, és Xiong’an városában.

Olvastad már? Letartóztatták a PlusToken csalás 27 fő végrehajtóját

Forrás: cointelegraph.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

A Solana PumpSwap eredménye: 10 nap alatt 2,5 milliárd dolláros volumen, de a Solaxy is éledezik

Vendégbejegyzés A nemrégi árzuhanás dacára a Solana ($SOL) ökoszisztéma erős két hetet tud felmutatni. Decentralizált tőzsdéje (DEX), a PumpSwap 10 nappal az indulás után elérte a...

Aszimetrikus keresleti zónába lép a bitcoin – vihar előtti csend várható?

A bitcoin erős ingadozásokkal és újabb eladási nyomással küzd, miközben a pénzpiacokat mély bizonytalanság jellemzi. A globális befektetők aggodalommal reagálnak a fokozódó geopolitikai feszültségekre és...

Az XRP legrosszabb forgatókönyve: az árfolyam akár 0,30 dollárra is zuhanhat

Az XRP-birtokosok válaszút elé kerültek, mivel a közelmúlt piaci trendjei kérdéseket vetnek fel a kriptovaluta rövid távú jövőjét illetően. Egy erős bikapiaci időszak után az...

A piaci bizonytalanság közepette gyengélkedik a Dogecoin (DOGE)

Prémium Dogecoin (DOGE) A piaci bizonytalanság közepette a Dogecoin (DOGE) – a világ legnépszerűbb és legnagyobb mémcoinja – jelenleg nehezen tud lendületet venni. Egy prominens kriptoszakértő a minap...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.