Mindkét pénzügyi szolgáltató három-három új kérvényt adott be, amelyek mindegyike a kriptopénzekhez kapcsolódik.
Az Egyesült Államok Szabadalmi Hivatala, az USPTO október 18-án kapta meg a kérvényeket.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A szervezet által akkreditált jogász, Mike Kondoudis a Twitteren beszélt erről a kezdeményezésről, és elmondta, a Paypal például még a saját logóját is levédette.
A szolgáltatók ezen kívül jogosultságokat szeretnének tőzsdei, kereskedési, és utalási funkciók kezelésére a blokklánc, kriptopénz, digitális eszköz, és virtuális pénz kategóriákon belül.
Az egyik beadvány kivonatából például kiderül, hogy a cég tervei szerint a védjegy vonatkozna egy letölthető szoftverre is, amely segítségével küldeni, fogadni, vásárolni, eladni, tárolni, kereskedni lehetne a különböző digitális pénzeket, virtuális pénzeket, kriptopénzeket, stablecoinokat, digitális eszközöket, tokeneket.
A Paypal jelenlegi kriptós szolgáltatása lehetővé teszi az USA lakosait, hogy négy különböző kriptopénz, BTC, ETH, LTC és BCH segítségével végezzenek tranzakciókat.
Nemrégiben nyílt lehetőség arra, hogy a kriptopénzeket a felhasználók más tárcákba, vagy akár tőzsdére küldjék.
A közelmúltban a Paypal részvényei nagyot estek, és az ügyfelek közül sokan elpártoltak tőlük, miután a közösségi médiában kiderült, hogy lopni akarnak a felhasználóiktól.
A cég az új felhasználási feltételekben kijelentette, hogy ha úgy döntenek, hogy egy felhasználó hamis információt terjeszt, akkor akár 2500 dollárt is levonhatnak a számlájáról.
A dolog visszafele sült el, és a cég úgy próbálta mentegetni magát, hogy folyamatosan azt ismételgette, hogy ez a tétel véletlenül került bele a szövegbe.
A Western Union is mélyebbre merülne a kriptoiparban
Kondoudis elmondta azt is, hogy ugyanazon a napon a Western Union szintén három kérvényt adott be a hivatalnak.
Ezek a kérvények pénzügyi, banki, biztosítási területeket fednek le, de egyben virtuális pénzek tőzsdéjét, árucikk és kriptopénz-kereskedést, tokenkibocsátást, valamint sok más dolgot is tartalmaznak.
Egyre több cég van, amely különböző szabadalmak vagy védjegyek segítségével lépne be a kriptoiparba, vagy éppen a metaverzum területére.
Ebben a hónapba korábban a Formula1 adott be kérvényeket, amelyekben több kriptós illetve metaverzumos kezdeményezésre igényeltek védelmet.
A Ford a múlt hónapban 19 kérvényt nyújtott be, az Ebay pedig júniusban kettőt.
A Facebook anyacége, a Meta tavasszal 5 beadvánnyal indította el a spekulációkat, nem sokkal előtte pedig a kártyakibocsátó Mastercard adott be 15 darab kriptopénzekhez kötődő beadványt az oltalmi hivatalnak.
Olvastad már? BTC vs. ETH elemzés
Forrás: news.bitcoin.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!