A nyugat maga alatt vágja a fát, ha el akar távolodni Kínától

-

A Schiller Intézet alapítója, Helga Zepp-LaRouche, komoly aggodalmát fejezte ki a nyugati országok Kínától való eltávolodási törekvéseivel kapcsolatban.

Az intézet vezetője szerint ezek a politikai irányvonalak kevés hatással lesznek Kínára, de az eredeti eltervezőiket nagyon is megkárosíthatják.


Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!


Zepp-LaRouche rámutatott, hogy Kína olyan infrastruktúrát és képzett munkaerőt kínál, amelyet más országoknak évekig tartana felépíteni.

Ezért a „de-risking” politika sokkal inkább visszahathatna az azt alkalmazó gazdaságokra, mint Kínára.

Az intézet alapítója hangsúlyozta, hogy ezekkel a stratégiákkal nyugati gazdaságok tulajdonképpen feláldozzák magukat, és a kontinens történelmi szintű lecsúszásával járhatnak.

„Azok a politikusok, akik ezt a de-risking politikát erőltetik, nem látják azt, amit a vállalati szektor minden tagja tud. A kereskedelem és a gyártás terén Kínát nem lehet egyik napról a másikra lecserélni. Amit az ottani gazdaságban felépítettek, kiépítettek, azt évekig tartana valahol máshol újból létrehozni. A de-risking jobban ártana a kitalálójának, mint Kínának. Már a jelenlegi szankciókból is lehet ezt látni.”

Az Európai Unió és az Egyesült Államok saját bevallásuk szerint a decoupling, vagy de-risking néven emlegetett stratégiával próbálják minimalizálni a Kínával való kereskedelemből származó kockázatokat.

Zepp-LaRouche azonban figyelmeztetett, hogy ennek a stratégiának a célja valójában Kína gazdasági felemelkedésének korlátozása bizonyos fejlett technológiák eléréséből.

Nem a kockázatokkal van a baj, hanem azzal, hogy Kína nagy versenytársnak számít a nyugat számára.

Az alapító viszont kihangsúlyozta, hogy ez a hajó már elúszott, és Kína már egy ideje az első helyen áll a szabadalmak és a kulcsfontosságú tudományos és technológiai területek, például az 5G technológia tekintetében.

„Ezek a geopolitikai kezdeményezések valójában arról szólnak, hogy megpróbálják Kínát elvágni néhány fejlett technológiától. A helyzet viszont az, hogy mára már sok esetben eleve Kína a világelső.”

Zepp-LaRouche véleménye szerint a nyugati gazdaságoknak nagyobb figyelmet kellene fordítaniuk a Kínával való együttműködésre, ahelyett hogy megpróbálnák elkerülni a vele való üzletelést.


Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.


A politikai és gazdasági szakértő szerint a nyugati országokat inkább a Kína által kínált lehetőségek kihasználása segíthetné abban, hogy versenyképesek maradjanak és lépést tarthassanak a világ többi részével.

A múlt héten Janet Yellen, az USA pénzügyminisztere is hasonló nyilatkozatot tett, és elmondta, a Kínától való eltávolodás katasztrofális hatásokkal járhatna az amerikai gazdaságra.


Olvastad már? Új lendületet adott a bitcoinnak a 29.000 dolláros árfolyam

Forrás: news.bitcoin.com

Kiemelt kép: Rudin Group

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.


Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!

A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.

Legfrissebb bejegyzéseink

Gary Gensler, a SEC elnöke januárban távozik posztjáról

Gary Gensler, az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyeletének (SEC) elnöke hivatalosan bejelentette, hogy januárban lemond tisztségéről. A hírt csütörtökön erősítette meg egy Twitter-közleményben, valamint a...

Ripple (XRP) árfolyam elemzés 11.22.

Prémium Ripple (XRP) A piaci hangulat rendkívül bikássá vált, és a Bitcoin hamarosan eléri a 100 ezer dolláros mérföldkövet. Miközben a többi altcoin szűk sávban kereskedik, az XRP...

Vajon a BTC át tudja törni a 100.000 dollárt, és lesz-e visszahúzódás a kitörés után?

A BTC az utóbbi időben folyamatosan új csúcsokat döntött a héten, ma átlépte a 99.000 dollárt, és már csak egy ugrás választja el a 100.000...

250 milliárd dolláros Bitcoin-tartalék emelheti az árfolyamot 1 millió dollárra?

Ahogy a Bitcoin korlátozott készlete egyre inkább előtérbe kerül, úgy terjed az ötlet, hogy nemzetek kezdhetnek el nagyobb mértékben kriptovalutát felhalmozni. Donald Trump választási győzelme...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.