A legnagyobb vállalati bitcoin-tulajdonos, a MicroStrategy részvényeit követné a YieldMax cég legújabb tőzsdei terméke.
A tulajdonosok számára havi osztalékfizetést terveznek, mégpedig tőzsdei opciós kereskedésből szerzett jövedelem segítségével.
Indulási dátumként 2024 lett kitűzve, ez derül ki a tőzsdefelügyelethez beadott kérvényből, amellyel a YieldMax létrehozná az Option Income Strategy ETF néven futó terméket.
Amennyiben a hivatal zöld utat ad, akkor az ETF az MSTY ticker alatt lesz listázva.
A dokumentumok alapján annyit lehet, tudni, hogy a YieldMax egy speciális opciós stratégiát használ, a vételi és az eladási opciók kereskedésével, így generálna bevételt, amelyet aztán a részvényeseknek osztalékként kifizetne.
Ez a gyakorlatba azt jelenti, hogy a YieldMax nem fog valódi MicroStrategy részvényeket birtokolni, hanem az MSTR derivatívák kereskedéséből fog bevételhez jutni.
Hogy minimalizálhassák az esetleges veszteségeket, a vételi opciók esetén havi 15%-os limitet alkalmaznak, e fölé a szint fölé nem mehetnek.
A YieldMax stratégiájának köszönhetően az ETF jövedelmezősége nincs közvetlen összefüggésben a MicroStrategy részvényeinek a teljesítményével, hiszen az opciós kereskedés során a befektetők emelkedés illetve esés esetén is tudnak profitot elérni.
A közösségi médiában természetesen azonnal megindult a beszélgetés a kezdeményezésről, és a leggyakoribb kérdés az, hogy miért bajlódna bárki egy ilyen ETF-fel, ha megveheti az MSTR részvényeket, vagy azok opcióit is.
So first we trade the beta of SPX which is BTC, then we trade microstrategy which is the beta of BTC which is the beta of SPX, then we trade yieldmax which is beta of microstrategy which is beta of BTC, which is beta of SPX
Beta of beta of beta of beta, got it https://t.co/LrSXfbnP0X
— Marusha (@mattomattik) December 7, 2023
Az ilyen típusú ETF-ek viszont arra vannak kitalálva, hogy a befektetők a volatilisebb időszakokban is a piaci hozamnál nagyobb mértékű profitot érjenek el.
Mivel a kockázatkezelés miatt a lehetséges nyereség mértéke is limitálva van, ezért potenciálisan nagy nyereséget ehet elérni rajtuk, viszonylag kisebb értékű kockázat mellett.
A YieldMax 18 hasonló ETF-et kínál a főbb technológiai cégek esetén, többek között Tesla, Apple, vagy Nvidia ETF-et.
A MicroStrategy részvényesei az idei évben szép profitnak örülhetnek, január elseje óta 290%-ot emelkedtek a cég papírjai.
November végén a cég vezetője, Michael Saylor bejelentette, hogy újabb 16 ezer bitcoint vásároltak, 593 millió dollárért.
Így ezzel a legutóbbi beszerzéssel a MicroStrategy már több, mint 174 ezer bitcoint birtokol, amelynek a jelenlegi értéke 7,6 milliárd dollár körül mozog.
Olvastad már? Az FTT remek formája elég lesz a 20 dollárhoz?
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.