A Metaplanet 1 milliárd jen értékben kíván kötvényeket kibocsátani, hogy bitcoint vásároljon, ezzel növelve a tartalékát 241 bitcoinra. Ez a MicroStrategy módszerének a legjobb példája.
Fiat pénzből bitcoin vásárlás
A tokiói székhelyű Metaplanet bejelentette, hogy 1 milliárd jen, kb. 6,26 millió dollár értékben kíván kötvényeket kibocsátani, hogy újabb bitcoin-vásárlásokat finanszírozzon.
A cég igazgatótanácsa jóváhagyta a lépést, hangsúlyozva, hogy a bitcoint hosszú távú tartalékként fogják kezelni, nem pedig kereskedésre. A kibocsátott kötvények éves hozama 0,5% lesz.
Ha a bitcoin ára évente több, mint 0,5%-kal emelkedik – amit szinte minden szakértő nagyon is valószínűnek tart – a Metaplanet szép nyereséget könyvelhet majd el.
A bejelentés hatására a Metaplanet részvényei 11,5%-kal 96 jenre emelkedtek, folytatva az idei év brutális menetelését, az 500%-os növekedést. És még csak június van.
Lassan, de biztosan
A bitcoin nemrégiben 40 napos mélypontot ért el, 2,6%-kal csökkent 63 ezer dollár alá, miután június elején közel 72.000 dollárt ért el.
Ha a Metaplanet most vásáro a kötvények bevételéből, majdnem 100 bitcoint szerezhetnek.
Ez a vásárlás hozzáadódik a jelenlegi 141,07 bitcoinos készletükhöz, amelyet a legutóbbi, június 11-i vásárlással növeltek.
Első pillantásra ez kicsinek tűnhet, de a 241 bitcoin valószínűleg több, mint bármely más japán vállalat birtokában lévő mennyiség. Nagyjából 241-gyel.
Semmi sem állíthatja meg ezt a vonatot
A Metaplanet először május közepén vásárolt 117 bitcoint a japán gazdasági nehézségekre hivatkozva.
Az átlagos vásárlási áruk 10,28 millió jen (65.365 dollár) volt bitcoinonként, így a jelenlegi árak mellett kissé veszteségesek a befektetési stratégiájukkal, de ez hosszú távon nem számít, mivel bevallottan nem akarnak eladni, nem akarnak kereskedni.
Összehasonlítva a MicroStrategy-vel a Metaplanet ugyanazt a forgatókönyvet követi, mivel ugyanarra a következtetésre jutottak a világgazdaság állapotát tekintve.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
A céges világban a MicroStrategy áll az élen, a legtöbb bitcoin birtoklásával, ami most 13,4 milliárd dollárt ér, és bár a Metaplanet tartaléka kisebb, már beléptek a nagyok közé, mert vásároltak, míg a magánszektor nagy részének még fel sem tűnt, hogy érdemes lehet.
Az úgynevezett játékelmélet bele van építve a Bitcoin protokolljába, mind az árra, mind az elfogadásra vonatkozóan.
Most pedig azt látjuk, hogy a legnagyobb vagyonkezelő társaságok bitcoinba fektetnek, és országok is törvényes fizetőeszközként fogadják el, így feltételezhető, hogy a bitcoin bizony itt fog maradni, már nem tűnik el.
Ez pedig azt jelenti, hogy minél előbb száll valaki fel a vonatra, annál nagyobb előnyre tehet szert a többiekkel szemben, annál nagyobb lehet a nyeresége. És most már a cégek is kezdik ezt felismerni.
Olvastad már? A Strike vezérigazgatója 1 millió dolláros Bitcoin árat jósol
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.