Dubaj Virtuális Eszközök Szabályozó Hatósága (VARA) figyelmeztetést adott ki a mémcoinok kockázatairól. Óvatosságra inti a befektetőket a spekulatív és szabályozatlan eszközökkel kapcsolatban.
Február 13-án a dubaji kriptoszabályozó hatóság figyelmeztette a befektetőket, hogy a mémcoinok magas kockázatúak és szabályozatlanok.
A szabályozó szerint ezek az eszközök spekulatívak, volatilisek és ki vannak téve a piaci manipulációnak.
Mint írták:
„Sok ilyen eszköznek nincs belső értéke. Az árukat közösségimédia-trendek, hájp vagy félrevezető reklámok befolyásolják.”
A VARA arra figyelmeztette a befektetőket, hogy legyenek óvatosak, ha valakik irreális hozamokat ígérnek. Kiemelte, hogy az ilyen ígéretek gyakran csalásra utalnak.
„A szabályozó arra is figyelmeztetett, hogy a mémérmék gyorsan összeomolhatnak. Ez rövid idő alatt jelentős pénzügyi veszteségeket okozhat.”
Dubajban a mémcoinkibocsátásnak meg kell felelnie a VARA szabályozásának
A befektetői figyelmeztetésben a VARA kijelentette, hogy a Dubajból kibocsátott mémcoinoknak meg kell felelniük a VARA szabályainak.
Ez magában foglalja a marketingelőírásokat is, amelyek a promóciókra, hirdetésekre és felhívásokra vonatkoznak.
2023-ban a VARA kiadta „Full Market Product Regulations” szabályzatát, amely Dubaj piaci résztvevőire vonatkozik, kivéve a Dubai International Financial Centre (DIFC) területét.
A szabályok szerint a jogsértők akár 135.000 dolláros bírságot is kaphatnak, ha nem tartják be a marketingelőírásokat.
Szeptember 26-án a VARA szigorította a kriptovaluták marketingjére vonatkozó szabályokat.
Szigorúbb követelményeket vezetett be a digitális eszközöket népszerűsítő cégek számára.
A szabályok előírják a promóciós anyagok kiegészítését közzétételekkel és a szabályozási megfelelőség igazolását. Céljuk, hogy az ösztönzők ne vezessék félre a befektetőket a kriptobefektetések kockázataival kapcsolatban.
A VARA figyelmezteti a befektetőket: a mémcoinplatformokat előzetes értesítés nélkül korlátozhatják
Ezenkívül a VARA figyelmeztette a nyilvánosságot, hogy az engedély nélküli virtuáliseszköz-tevékenységet folytató szervezetekkel szemben intézkedések történhetnek.
A szabályozó hatóság szerint a fogyasztóknak és befektetőknek tudniuk kell, hogy előzetes értesítés nélkül korlátozhatja a mémcoinplatformok elérését.
VARA hozzátette:
„Érdemes megtenni a szükséges lépéseket a személyes pénzügyi biztonság védelmében.”
Az Egyesült Királyság Pénzügyi Felügyeleti Hatósága (FCA) szintén figyeli a mémcoinokat.
December 17-én a felügyelet figyelmeztetést tett közzé egy Solana-alapú mémcoinprojektről, amelyet Retardiónak hívnak.
Az FCA közölte, hogy a projektben részt vevő befektetők nem biztos, hogy védelmet élveznek az ország Pénzügyi Ombudsman Szolgálata és a Pénzügyi Szolgáltatások Kártérítési Rendszere alatt.
Olvastad már? Az Uniswap elindította az Unichain blokkláncot
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.