A Zero-knowledge L2 blokkláncot, a Manta Network-öt pénzmosással vádolták meg Dél-Koreában, nem sokkal azután, hogy a blokkláncot DDoS-támadás érte.
Egy január 18-án közzétett X bejegyzésben @Definalist felhasználó megjegyezte, hogy 2 millió MANTA tokent utaltak át a Manta koreai üzletfejlesztési képviselőjének személyes pénztárcájára.
. @MantaNetwork was suspected of money laundering through Bithumb on the day of listing
– 2M $MANTA transferred to personal wallet of MANTA’s Korean BD
– 2M $MANTA was deposited into Bithumb deposit wallet, accounting for more than 75% of Bithumb’s total circulation volume.
-… pic.twitter.com/uMWq6J6D37— Definalist (@definalist) January 18, 2024
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A tranzakció nem sokkal azután történt, hogy a MANTA-t a Binance kriptotőzsdén listázták.
Ezt követően 2 millió MANTA tokent helyeztek el egy Bithumb tárcában, ami a tőzsde teljes forgalmi volumenének több mint 75%-át jelentette akkoriban.
A bevezetést követő 5 percen belül a MANTA árfolyama a Bithumb-on rendkívüli emelkedésnek volt tanúja, elérve a 230 dollárt, ami a 2,26 dolláros kezdeti árhoz képest több mint százszoros, figyelemre méltó növekedést jelentett.
A BD a jelentések szerint mind a 2 millió MANTA tokent a tőzsdei ár 50 és 100-szorosának megfelelő prémiummal értékesítette. Az eladásból származó, összesen 5,16 millió dolláros bevételt ezután 2094,7 Ethereumra váltották át.
Végül az ETH tokeneket az Etherscan szerint a BD személyes pénztárcájába utalták át.
A vádakkal kapcsolatban a Manta Network közleményt adott ki, amelyben megjegyezte, hogy a tranzakciót a működési stratégia részeként hajtották végre.
A közösségi pénzek elosztása a koreai BD-nek összhangban volt a token gazdasági modelljükkel, magyarázta a Manta, hozzátéve, hogy a lépés végső célja az volt, hogy segítsenek létrehozni egy fiókot Dél-Koreában.
A Manta elleni DDoS-támadás megoldódott, a társalapító szerint
A Layer-2 blokkláncot DDoS-támadás is érte nem sokkal azután, hogy sikeresen jegyezték a Manta tokenjét több tőzsdén, köztük a Binance, a KuCoin és a Bithumb tőzsdéken.
Kenny Li, a Manta Network társalapítója megjegyezte, hogy a blokkláncot széles körű DDoS-támadás érte, amely abból állt, hogy a blokklánc csomópontjai több mint 135 millió távoli procedure call (RPC) kérést tapasztaltak.
Egy január 18-án megosztott frissítésben Li megemlítette, hogy a Manta hálózati hozzáférése helyreállt.
A precíziós kereskedés itt kezdődik, Útmutató a TradingView sikeres használatához!
A jelentések szerint a blokklánc biztonságosan működik, a kínálat a szokásos módon folyik, a pénzeszközök biztonságban vannak, és az alkalmazások és a blokklánc közötti kommunikáció helyreállt.
A cikk írásakor a MANTA token jelenleg 2,24 dolláron jegyzik, a CoinMarketCap szerint 545,76 millió dolláros piaci kapitalizációval.
Olvastad már? Hogyan néz szembe az XRP egy 38%-os korrekcióval?
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.