Egy friss közvélemény-kutatás arra jutott, hogy a magyarokat is érdekli a kriptopénzek hosszú távú befektetési potenciálja.
Ennek ellenére a nagy kockázat, és a viszonylag kevés magyarul elérhető információ továbbra is akadályként tornyosul a többség előtt.
Az elmúlt években világszerte növekedés tapasztalható a kriptopénzek iránt, és ez alól a trend alól Magyarország sem kivétel.
A Binance tőzsde nemrégiben végzett egy felmérést az országban az Opinio piackutató cég közreműködésével, az eredményeket pedig nyilvánosságra hozták.
A válaszokból kiderül, hogy a magyarok többsége tudja, hogy a kriptopénzes befektetések az átlagnál magasabb kockázattal járnak.
Egy másik probléma, amelyet megemlítettek, a magyarul elérhető információk szűkössége a digitális eszközöket tekintve.
Az aggodalmak között emellett olyanok kerültek megemlítésre, mint az adatvédelmi kockázatok, és a kriptobefektetések kevésbé biztonságos természete.
A felmérésben részt vevő válaszadók többségét viszont nagyon is érdekli, hogy hosszú távon milyen befektetési lehetőségeket tartogat a kriptoipar, hogy az elért jövedelem után hogyan kell adózni, és, hogy milyen helyi vagy nemzetközi szabályok vonatkoznak a kiptokereskedésre.
A résztvevők 86%-a elmondta, hogy még sosem használt kriptopénzeket, 4%-uk pedig alkalmi felhasználóként jellemezte magát.
3% az aránya azoknak, akik valamilyen módon kiegészítő jövedelmet szereznek a kriptopénzek segítségével, és 1% mondta azt, hogy ez jelenti a kizárólagos bevételi forrását.
A felmérés másik érdekes megállapítása az, hogy a magyarok közül azok is hallottak már a bitcoinról, akik amúgy távol maradnak a kriptopénzek területétől.
A kereskedést végzők között 61% azok aránya, akik a BTC-t részesítik előnyben, a második helyen a népszerűségi listán pedig az ether áll, 45%-kal.
Az online felmérést tavaly év végén, decemberben végezték 1034 fő megkérdezésével.
A minta során 18-59 közötti lakosokat kérdeztek meg, akik okostelefont használnak, az eredmények feldolgozása során pedig olyan faktorokat is vizsgáltak, mint a nem, a végzettség, a lakóhely, és természetesen az életkor.
Olvastad már? Újabb trükkel támadják a Metamask-felhasználókat
Forrás: news.bitcoin.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!