Adatvédelmi funkciókkal gazdagodik a Litecoin, még akkor is, ha a szabályozók továbbra is vizsgálják az anonimitást növelő protokollokat.
Két évnyi fejlesztés után a Litecoin (LTC) végre elindította a várva várt Mimblewimble frissítést, amely megnyitja az utat a hálózaton a magánélet-központúbb tranzakciók előtt.
A Mimblewimble integrálása a Litecoinba a Mimblewimble Extension Block, más néven MWEB révén történt, amely lehetővé teszi a hálózat felhasználóinak, hogy a bizalmas tranzakciókat választhassák.
Az MWEB vezető fejlesztője, David Burkett, akit a Litecoin Alapítvány is támogatott, elmondta, hogy a bővítés javítja a Litecoin életképességét mint olyan helyettesíthető valuta, amelyet mindennapi tranzakciókra, az alkalmazottak bérének kifizetésére és akár ingatlanvásárlásra is lehet használni.
A Mimblewimble egy adatvédelemre összpontosító decentralizált protokoll, amely a nevét egy nyelvtörő varázsigéről kapta, amely a Harry Potter könyvsorozatban vált híressé.
A protokoll rendelkezik egy titoktartási funkcióval, amely lehetővé teszi a felhasználók számára a tranzakciós információk elrejtését.
Emellett keretet biztosít más blokkláncok számára, hogy javítsák kriptopénzük használhatóságát.
"You're a wizard, Harry."
Mimblewimble is not just a tongue-tying spell used in the magical series, but it's also a privacy-oriented decentralized protocol that structures and stores transactions on the blockchain. https://t.co/XCpNlb5AiD
— Cointelegraph (@Cointelegraph) November 22, 2021
A Litecoin először egy 2019 októberében kelt Litecoin-fejlesztési javaslatban kezdett bele a Mimblewimble integrációjába.
A hálózat 2020 októberében indította el az első Mimblewimble-teszthálózatát, miután a kezdeti késedelmek a közösség alacsony részvétele miatt elhúzódtak.
A szabályozóknak nem tetszik
A teszthálózatot is akkor indították el, amikor az európai szabályozók – elsősorban az Europol – megkongatták a vészharangot az adatvédelmi coinok miatt.
Az anonimitást hirdető és a digitális főkönyvi tranzakciókat elhomályosítani próbáló adatvédelmi coinok világszerte a szabályozók kereszttüzébe kerültek.
Ahogy arról a Cointelegraph korábban beszámolt, több tőzsde 2021 elején a szabályozási hőség közepette lemondott a Monero (XMR), a Zcash (ZEC) és a Dash (DASH) vezető adatvédelmi coinok támogatásáról.
Az anonimitás és a privát tranzakciók mellett a Mimblewimble technológiája nagy hangsúlyt fektet a helyettesíthetőségre és a skálázhatóságra – ezek olyan kulcsfontosságú jellemzők, amelyek jelenleg számos blokkláncból hiányoznak.
A Litecoin Alapítvány úgy véli, hogy a Mimblewimble-integráció hozzájárul majd ahhoz, hogy az LTC „egészséges pénz” státuszba kerüljön, ami egy tág fogalom, és olyan stabil pénzekre utal, amelyek kevésbé érzékenyek az értékvesztésre és a monetáris politika befolyására.
Annak ellenére, hogy a Litecoin az egyik legkorábban piacra került kriptovaluta volt, az évek során nehezen tudott releváns maradni. Az LTC jelenleg a 21. helyen áll a piaci kapitalizáció rangsorában, 7,5 milliárd dolláros értékkel.
Olvastad már? Nem köthet üzletet a Binance-szel az Argentin Labdarúgó Szövetség
Forrás: cointelegraph.com