A Chainlink (LINK) nagy tranzakciói az elmúlt hét napban 23,55%-kal csökkentek a megállapítások szerint. Ezek a tranzakciók valójában 70,32 millió dollárt tettek ki.
Ezen tranzakciók csökkenése azt jelenti, hogy a kellő tőkével felvértezettek elnézték a tokent.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Amennyiben a LINK-nek nem sikerül felkeltenie ezeknek a bálnáknak a figyelmét, és nem élvez némi felhalmozódást, az árfolyam szenvedhet emiatt.
A csökkenés nem biztos, hogy rossz
A cikk írásakor a LINK-et 17,32 dolláron jegyezték – ez 9,58%-os csökkenés az elmúlt 7 napban. Az ár azonban nem az egyetlen mérőszám volt, amely az elmúlt héten esett.
A Santiment on-chain adataiból ugyanis kiderült, hogy az aktív címek is csökkentek.
A Chainlink-en április 1-jén a 24 órás aktív címek száma 4000 felett volt, ami arra utal, hogy az interakció lenyűgöző volt.
Ugyanakkor ugyanez a mérőszám a sajtó idején 3139-es értéket mutatott. Ez a visszaesés arra utalt, hogy a LINK tranzakciókban részt vevő egyedi címek száma csökkent.
Az árfolyamok alakulása szempontjából ez egy medvés jel lehet. Ugyanakkor ezzel ellentétben a LINK kritikus helyzetbe került.
A token történelmi teljesítményét figyelemmel kísérő kereskedők egyetértenének azzal, hogy a hálózati aktivitás csökkenése helyi mélypontként szolgálhat.
Azonban ez nem mindig történik meg. Ennek ellenére a Chainlink által átélt korrekcióval a pattanás esélye nagyobb lehet.
Ergo, a kérdés – Milyen jeleket villantanak fel más mutatók?
Hogy hosszú távon játsszunk a Link-el?
Megnéztem a tulajdonosok számát is. Március 13-án a LINK-nek kevesebb mint 80 000 tulajdonosa volt. A szerkesztési időpontban azonban a tulajdonosok száma 85 800-ra emelkedett.
Egy ilyen helyzet arra utal, hogy sok piaci szereplő bízik a kriptopénz hosszú távú potenciáljában. Ez ugyanakkor nem jelenti azt, hogy a LINK elkerülne egy újabb korrekciós kört.
Noha lehet, hogy hosszú távon, ha a birtokosok száma emelkedik, az árfolyam magasabb lehet a fent említett értéknél. A hálózat növekedését tekintve a Santiment adatai is változást mutattak.
A Chainlink hálózati növekedése például március 24-én megtorpant. Április 4-én azonban a mérőszám megugrott, ami azt jelzi, hogy új címek hajtottak végre tranzakciókat a hálózaton.
Noha a szám csak kismértékben csökkent, a kezdeti ugrás a megnövekedett elfogadás jelének tekinthető. Ha nő a vonzás a hálózaton, akkor a LINK iránti kereslet is megugrik.
A kereskedők szemszögéből nézve a LINK jó hosszú távú kitörési lehetőséget kínál. Másrészről viszont a rövid távú kilátások nem biztos, hogy sok nyereséget kínálnak.
Addig is a LINK értéke néhány napig oldalazhat. Ha azonban egy további korrekcióra kerül sor, a vételi nyomás később feljebb viheti az árfolyamot.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? Remekelt a Plerf mém érme, és már izzít a Slothana is
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.