A Chainlink (LINK) árfolyama 5%-kal esett az elmúlt 24 órában a CoinGecko adatai szerint.
A token esetében, amelyről a piac jelentős része azt várja, hogy hamarosan eléri a 30 dollárt, ez a visszalépés kihívást jelenthet. Ugyanakkor nem a LINK volt az egyetlen top token, amelynek az ára csúszott.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Az árfolyamkövető platform adatai szerint a Solana (SOL) és a Cardano (ADA) is esett.
A piaci tőkeértéket tekintve a top 20 kriptovaluta közül azonban a Chainlink volt a második legrosszabbul teljesítő eszköz a vizsgált időszakon belül.
Ki nyomta meg az eladási gombot?
Közben sikerült kideríteni a csökkenés egyik okát.
Az Etherscan tranzakciók értékelése szerint kiderült, hogy a BlockFi különböző tokeneket küldött a Kraken-re 48,37 millió dollár értékben.
A kontextus kedvéért: a BlockFi egy csődbe ment kriptohitelezési platform, amely tavaly felszámolta működését.
A likvidált kriptókból a LINK részesedése 46,5 millió dollárt ért. Ez arra utalt, hogy a többi eladott eszköz nem sokat ért. Ettől eltekintve más tényezők is okozták a LINK árfolyamának esését.
Az elmúlt 30 napban a LINK árfolyama 20%-kal emelkedett. Valószínű tehát, hogy egyes piaci szereplők nyereséget könyveltek el.
Továbbá értékeltük a Chainlink volumenét, hogy felmérjük, hogy mások is eladtak-e.
A Santiment-től kapott adatok szerint a volumen 569,48 millióra nőtt.
Ez az emelkedés a vételek és eladások megugrását bizonyította. Miután a LINK értéke csökkent, ez arra utalt, hogy több volt az eladás, mint a felhalmozás.
Ha a volumen tovább nő, miközben az árfolyam csökken, akkor a LINK a 17 dollár irányába süllyedhet.
De ha az ár 20 dollár felé pattan vissza, miközben a volumen megugrik, akkor a 25 dolláros irányba való elmozdulás lehet a következő lépés.
A LINK valószínűleg megugrik
Amikor ellenőriztük a likviditási szinteket, megfigyeltük, hogy a 22,5 dollárnál és afelett egy likviditási halmaz van.
A likvidációs szintek olyan becsült árszintek, ahol likvidációs eseményekre kerülhet sor. Ahogy a dolgok kinéznek, a Chainlink emelkedhet az összefolyás felé.
Ahogy azonban az árfolyam ebbe az irányba halad, a nagy tőkeáttételű pozíciókkal rendelkező kereskedők elérhetik a stop loss-ot.
Emellett, amikor a Cumulative Liquidation Levels Delta (CLLD) értékét ellenőriztük, észrevettük, hogy az érték negatív. Általában a pozitív értékek azt jelzik, hogy több long likvidáció van.
Így a pillanatnyi negatív érték arra utal, hogy több shortot likvidáltak. Továbbá a negatív irányú CLLD kiugrás bikás jel lehet az LINK számára.
Ennek oka az volt, hogy az árcsökkenés késői shortokat hozhatott, akik esetleg profitálni akartak a zuhanásból.
A többség esetében azonban ezek a shortolók már késésben lehetnek. Viszont ez táplálhatja a fellendülést.
Amennyiben ez a helyzet, akkor a LINK árfolyamcsökkenése rövid életű lehet, és a következő napokban a fellendülés éles lehet.
Olvastad már? Mit nyerhet a Binance a Bitcoin árfolyamának mozgásával?
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.