Ma jelentős fejlemények történtek a kriptopiacokon, amelyek hatással lehetnek a Bitcoin árfolyamára, a blokklánc technológiára, a DeFi-re, az NFT-kre és a Web3 szabályozási környezetére.
Íme a legfontosabb hírek:
Adózás az elképzelt Bitcoin-nyereségek után? MicroStrategy a célkeresztben
A The Wall Street Journal szerint a MicroStrategy, Michael Saylor cége, adót fizethet a 19 milliárd dolláros, eddig realizálatlan Bitcoin-nyeresége után, annak ellenére, hogy soha nem adtak el Bitcoint.
A 2022-es Inflációcsökkentő Törvény (Inflation Reduction Act) alapján a MicroStrategy 15%-os adót fizethet a korrigált nyereség alapján.
Bár a Trump-kormány kriptobarát hozzáállása miatt az IRS (adóhatóság) mentességet adhat a Bitcoin számára, ez egyelőre nem biztos.
A MicroStrategy jelenleg több mint 450.000 BTC-t birtokol, amelyek összértéke meghaladja a 48 milliárd dollárt.
Január 13-án további 243 millió dollár értékben vásároltak Bitcoint, így a vállalat jelentős szereplő marad a piacon.
Az SEC eltörölte a vitatott SAB 121 szabályt
Az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyelete (SEC) január 23-án visszavonta a 2022 márciusában bevezetett SAB 121 szabályt.
Ez a rendelkezés arra kötelezte a pénzügyi cégeket, hogy az ügyfeleik számára tartott kriptót kötelezettségként tüntessék fel a mérlegükben. A helyébe lépő SAB 122 szabály eltörli a SAB 121 iránymutatását.
Hester Peirce, az SEC kriptós munkacsoportjának vezetője üdvözölte a döntést, mondván: „Viszlát SAB 121! Ez nem volt szórakoztató.”
Ez az első jelentős lépés a Trump-adminisztráció alatt az SEC vezetésében, amelyet jelenleg Mark Uyeda ideiglenes elnök vezet.
A szabály visszavonására irányuló törvényjavaslatot korábban Joe Biden megvétózta, de Trump hivatalba lépése után a szabályozás gyorsan változott.
Trump aláírta a kriptós munkacsoport létrehozásáról szóló rendeletet, tiltva a CBDC-t
Donald Trump amerikai elnök első kriptós rendelete új lehetőségeket nyitott a piacon.
Január 23-án Trump hivatalosan bejelentette, hogy létrehoz egy munkacsoportot, amelynek célja, hogy Amerika legyen a világ kriptófővárosa.
A rendelet szerint tilos bármilyen központi banki digitális valuta (CBDC) létrehozása, kibocsátása vagy használata az Egyesült Államokban.
Emellett a munkacsoport feladata lesz a stablecoinok szabályozási keretének kidolgozása, valamint egy nemzeti kriptokészlet lehetőségeinek vizsgálata.
David Sacks, Trump „AI és kripto cárja”, hangsúlyozta, hogy az Egyesült Államok célja az innováció és a versenyképesség erősítése a kriptoszektorban, miközben fenntartja a szabályozási stabilitást.
Összegezve
A mai nap fejleményei jelentős hatással lehetnek a kriptopiacokra és a szabályozási környezetre.
A MicroStrategy adóztatása, az SEC szabály visszavonása és Trump rendelete együttesen új irányt mutathatnak a kriptoszektor jövője felé.
Olvastad már? Az EKB a digitális euró mellett érvel Trump stablecoin stratégiájával szemben
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.