A kriptovaluták kritikusainak nyomában 3. rész – Jamie Dimon

Újra itt vagyunk, hogy beszámoljunk a kriptopénzek világának fenegyerekeiről. Amennyiben az első két részről lemaradtatok, kattintsatok, ha Paul Krugmanról vagy Charlie Mungerről szeretnétek olvasni.
Ma egy újabb kritikus életébe nyerhettek betekintést, akinek a kriptopénzekhez (de főleg a bitcoinhoz) való hozzáállása idővel vált csak igazán érdekessé. Hölgyeim és Uraim, ha még nem tették meg, itt az idő megismerni Jamie Dimont.

Ki valójában Jamie Dimon?

Az 1956. március 13-án született Jamie Dimont korunk egyik legismertebb és egyik legnagyobb befolyással rendelkező bankáraként tartják számon.
Ezen felül egyike azon kevés bankároknak, akik tényleg saját foglalkozásuk révén lettek milliárdosok (vagyis minden bizonnyal annak köszönhetően). De mégis hogyan sikerült neki mindez?
Nagyon jó kezdet volt számára a Tufts University-n töltött tanulmányok, ahol pszichológiát és közgazdaságtant tanult. Az egyetemet summa cum laude, vagyis nagy dicsérettel fejezte be.
Később a Harvardon tanult, ahol két év után egy további címet zsebelt be. Karrierjét az American Expressnél kezdte. Itt nem bírta sokáig, ezért úgy döntött, hogy olyan karriert épít ki magának, mint amilyenre az iskolában felkészítették.

Egy bankár karrierje, avagy hogyan válj milliárdossá

Az American Expressnél együtt dolgozott a később is mellette lévő, majd versenytársává váló Sandy Weill-lel.
Később együtt a Control Data vállalathoz csatlakoztak. Pénzügyi vezetőként Jamie Dimon jelentős növekedést generált a társaságnak. Ezután dolgoztak még a Citigroup bankjának is, ahonnan Dimon végül távozott. Mint később kiderült, lemondására régi munkatársa, Sandy Weill szólította fel – a pletykák szerint a közöttük kialakult vitás ügyek miatt.
A döntés azonban helyesnek bizonyult. Jamie Dimon a Bank One-nál, vagyis az Egyesült Államok akkori 5. legnagyobb bankjánál kezdett el dolgozni.
Itt vezérigazgatóvá vált, majd később egy ennél is jövedelmezőbb ajánlatot kapott. Ez pedig a JP Morgan elnök-vezérigazgatói széke volt, amely a JP Morgan Bank One-nal való egyesülése során vált lehetővé.
Jamie Dimon „kormányzása” alatt a pénzintézetből a világ egyik legnagyobb bankja lett (az Egyesült Államokban a JP Morgan az a bank, amely a legtöbb vagyont kezeli, illetve a legnagyobb piaci kapitalizációval rendelkezik).
Ez elképesztő mértékben járult hozzá Jamie Dimon vagyonának gyarapításához, amelynek értéke most valamivel több mint 1,3 milliárd dollár.

Jamie és a bitcoin (még mindig jobb love story, mint a Twilight)

És most nézzük, milyen viszony fűzi Jamie Dimont a kriptopénzekhez. Nos, meglehetősen zavaros. 2017-ben néhányszor belerúgott a bitcoinba. Először egy hatalmas csalának nevezte azt (ez akkor minden bizonnyal hozzájárult az árfolyam zuhanásához).
Egy bankár szemszögéből nézve azonban ez nem is várhatnánk más kritikát (még ha az hamis is). Ez azonban csak egy történet kezdete volt.
2018 augusztusában ismét átverésnek titulálta a bitcoint. Retorikáját akkor változtatta meg, amikor 2018 novemberében kijelentette, miszerint a bitcoin őt egyáltalán nem érdekli.
Az óvatos megnyilvánulások ideje ezzel kezdetét vette. Néhány forrás szerint Dimon már meg is bánta, hogy csalásnak nevezte a kriptopénzt. Ennek oka mostanra már világos.
Nagyjából az idei év februárjának közepén a Jp Morgan Chase hivatalosan is bejelentette, hogy egy saját kriptopénz, a JPMorgan Coin kibocsátására készül. Jamie Dimon talán ezért gondolta meg kétszer is, hogy milyen jelzőkkel illeti a kriptopénzeket, illetve ezzel együtt a bitcoint.

Lehet érdekel: Jeremy Allaire: a szuverén valuták digitalizálodni fognak

Összegzés

Annak ellenére, hogy Jamie Dimon hozzáállása most már akár pozitív is lehet (vagy legalábbis nem negatív), 2 évvel ezelőtt ez még teljesen másképp volt. Dimon akkor még nem igazán értette a Bitcoint, ahogy talán a többi kritikus sem.
Kíváncsiak vagytok, ki kerül legközelebb terítékre? Akkor kövessetek minket továbbra is, hisz hamarosan újabb résszel jelentkezünk!
Forrás: kryptomagazin.sk
Kiemelt kép: The Aspen Institute

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Új DeFi projekt készül túlszárnyalni az Ethereumot és a Shiba Inut, miközben ára 800%-ot emelkedik

Vendégbejegyzés Miközben a kriptopiac a következő nagy mozgást várja, a DTX Exchange az, amely az utóbbi időben reflektorfénybe került 800%-os áremelkedésével. Bár az Ethereum és a...

Az SEC elállt a Coinbase elleni pertől

A Coinbase vezérigazgatója, Brian Armstrong az X-en jelentette be, hogy az amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet (SEC) elállt a tőzsde elleni pertől. A hír izgalmat váltott...

Egyre több bűncselekményt követnek el kriptovalutákkal Oroszországban

Oroszországban egyre több bűncselekmény kapcsolódik a kriptovalutákhoz – közölte az ország Legfelsőbb Bírósága. Egy nemrég tartott ülésen, amelyen Vlagyimir Putyin elnök is részt vett, Irina Podnoszova,...

A Ripple és Cardano árfolyam-előrejelzés: Kitörés közeleg? Egy új kripto 10-szeres árnövekedést érhet el az AI piac kapcsolatai miatt

Vendégbejegyzés A vezető kriptovaluták, mint a Ripple (XRP) és a Cardano (ADA) az utóbbi időben jelentős volatilitást tapasztaltak. Az XRP árfolyama az elmúlt 30 napban kétszámjegyű csökkenést...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.