A kriptóval elkerülhetők a szankciók

Miközben Oroszországra szankciók záporoznak, miután a Kreml úgy döntött, hogy megszállja Ukrajnát, a médiajelentések szerint nem valószínű, hogy korlátozzák az ország kriptoeszközökhöz való hozzáférését.
Míg az orosz elit a korlátozások kijátszására használhatja őket, addig az átlag oroszok valószínűleg továbbra is kereskedni fognak digitális érmékkel külföldi platformokon.

Az Egyesült Államok és az EU szankciói, amelyeket Moszkva Ukrajna elleni katonai támadására válaszul vezettek be, fenyegetik Oroszország és elitjének azon lehetőségét, hogy dollárban és euróban üzleteljen.
Mivel azonban az ország a közelmúltban a kriptovaluták szabályozása felé vezető utat választotta, a szankcióknak kisebb súlya lehet – jegyezte meg a Bloomberg egy jelentésében.
Az olyan digitális valuták, mint a bitcoin, amelyekkel gyakran decentralizált platformokon kereskednek, hatékony eszközzé válhatnak a korlátozások megkerülésére.
Matthew Sigel, a Vaneck digitális eszközökkel kapcsolatos kutatásait vezeti, „sem a diktátorok, sem az emberi jogi aktivisták nem fognak cenzúrával találkozni a Bitcoin-hálózaton”.

Az orosz milliárdosok, azok, akiket már eddig is célkeresztbe vettek, potenciálisan felhasználhatják a kriptopénzeket a szankciók kijátszására.
Az anonim tranzakciók révén a digitális érmék lehetőséget nyújthatnak számukra, hogy árukat és szolgáltatásokat vásároljanak, sőt, akár az Orosz Föderáción kívüli eszközökbe fektessenek be, és elkerüljék a bankokat.
Mati Greenspan, a Quantum Economics pénzügyi tanácsadó cég vezérigazgatója elmondta:

„Ha egy tehetős magánszemély aggódik amiatt, hogy a szankciók miatt befagyaszthatják a számláit, egyszerűen bitcoinban tarthatja a vagyonát, hogy védve legyen az ilyen akcióktól.”

Amellett, hogy a kriptotulajdonosok közvetlenül költhetnek és küldhetnek érméket, több pénztárcán keresztül is utalhatnak, és olyan joghatóságokban működő tőzsdéket is használhatnak, amelyek nem állnak a korlátozások mögött.
Ugyanez vonatkozik a szankciókkal sújtott országokban működő vállalkozásokra is. Irán például hasonló okokból fontolgatja a kriptovaluták használatának engedélyezését a nemzetközi elszámolásokban.

Az orosz média szerint a tőzsdék nem tagadják meg az oroszoktól a kriptókhoz való hozzáférést

Az egyik javasolt intézkedés az, hogy Oroszországot elvágják a Swift globális bankközi fizetési rendszerétől. Artem Deev, az Amarkets elemző részlegének vezetője szerint egy ilyen lépés valószínűleg nem érinti az egyes kriptopénz-felhasználókat.
Az RBC Crypto számára nyilatkozva annak a véleményének adott hangot, hogy az orosz szabályozói döntéseknek nagyobb hatása lesz.
Egy másik jelentésben a hírportál egy nemzetközi kriptotőzsde meg nem nevezett képviselőjét idézi, aki szerint nem valószínű, hogy a digitális eszközök kereskedési platformjai korlátozásokat vezetnének be orosz felhasználóikra az Oroszország elleni szankciók szigorítása miatt.

„A magánszemélyeket nem fogja érinteni, a vállalkozások számára lesz negatív, különösen az exportőrök és importőrök számára.”

„A kriptotőzsdék decentralizált szervezetek, így nem felelnek meg az Egyesült Államok és az Európai Unió szankciós követelményeinek” – tette hozzá Tatiana Kosykh, az Advocate Premium ügyvédi iroda jogásza. (Szerkesztői megjegyzés: a kriptotőzsdék 99,9%-a bejegyzett, centralizált cég, nem pedig decentralizált szervezet.)
Eközben a Currency.com, a Viktor Prokopenya fehérorosz technológiai vállalkozó által alapított kriptotőzsde képviselői az RBC-nek elmondták, hogy a platform a jelenlegi ukrajnai konfliktus ellenére nem tervezi az orosz vagy más országokból származó ügyfelek kitiltását.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Úgy vélik, hogy a legtöbb más tőzsde, kivéve az amerikai székhelyűeket, ugyanezt az utat fogja követni.

Olvastad már? Úgy-ahogy felépült az orosz-ukrán sokkból a kriptopiac

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Tovább növeli bitcoinbefektetéseit a Strategy 2025-ben

A Strategy 2025-ben is folytatja agresszív bitcoin-vásárlásait. A cég újabb 6556 BTC-t vásárolt 555,8 millió dollárért. Ez érménként átlagosan 84.785 dolláros árat jelent a jelenlegi...

Ébredezik a Solana? A bálnavásárlások és a platformok tranzakciós volumene ezt mutatja

A Solana (SOL) iránti érdeklődés gyorsan növekszik – nemcsak a felhasználók körében, akik a platformjait használják, hanem a bálnák részéről is, akik nagy mennyiségű tokent...

Milliárdokat mosnak tisztára illegális kriptobányászattal

Az ENSZ Kábítószer- és Bűnügyi Hivatalűnak (UNODC) jelentés szerint kelet- és délkelet-ázsiai bűnszervezetek illegális kriptobányászattal mostak tisztára világszerte milliárdokat. A UNODC-jelentés szerint ezek a hálózatok szabályozatlan...

Új csúcson a bitcoin realizált kapitalizációja – mit jelent ez a piac számára?

A bitcoin szerény, 3%-os emelkedést mutatott az elmúlt 24 órában, és rövid időre 87.700 dollár fölé emelkedett. Bár az árfolyammozgás viszonylag nyugodt maradt a növekedés ellenére,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.