Egy nemrégiben kiadott jelentés szerint vannak olyan kriptotőzsdék, amelyek továbbra is kiszolgálják az orosz lakosokat, dacára a nemzetközi szankcióknak.
Az Inca Digital az ukrajnai támadás egy éves évfordulóján jelentette be, hogy még mindig vannak olyan kriptotőzsdék, amelyek lehetővé teszik, hogy a felhasználók a bankkártyájukkal használják a platformot.
A Bloomberg és a Politico is beszámolt arról, hogy az elemzők szerint két, a Seychelles-szigetekre bejegyzett tőzsde, a Huobi és a Kucoin még mindig lehetővé teszi, hogy az USA és a szövetségesei által hozott szankciók ellenére.
Az orosz lakosok használhassák a bankkártyájukat a p2p kereskedés során, még akkor is, ha ezeket a kártyákat orosz bankok bocsátották ki, ide értve a Sberbankot is.
Az Inca ügyvezetője, Adam Zarazinski elmagyarázta, hogy egyik tőzsde sem fogad befizetéseket a feketelistára tett bankok irányából, a felhasználóknak viszont engedélyezi, hogy egymás között használhassák a kérdéses bankok által kibocsátott kártyákat.
Zarazinski úgy véli, ennek a kiskapunak a kihasználása a szankciók megszegését jelenti. A tőzsdék egyelőre nem nyilatkoztak az ügyben.
A jelentés elkészítéséhez 163 tőzsdét vizsgáltak meg, ide centralizált és decentralizált platformok, P2P és OTC piacok is beleértendők.
Ezeknek közel a fele lehetővé teszi, hogy az orosz lakosság kriptopénzt vásároljon rajtuk keresztül, széles skálán mozgó azonosítási eljárások, korlátozások és elérhető funkciók mellett.
A Szingapúrban működő Bybit például bármilyen orosz bankkártyát elfogad a befizetésekhez, hogy az oroszok kriptót vásárolhassanak a platormján.
Az iparág egyik vezetője, a Binance is megemlítésre került a jelentésben, és a szakemberek potenciális sebezhetőségeket azonosítottak a rendszerben.
A szerzők szerint a tőzsde több különböző lehetőséget is biztosít, hogy különböző fiat valutákat lehessen kriptóra váltani, 10 ezer dolláros értékhatárig személyazonosítás nélkül.
Chagri Poyraz, a tőzsde szankciókért felelős vezetője elmondta, a tőzsde teljes KYC-politikát követ, és az egyik első volt a nagy tőzsdék közül, amelyik csatlakozott az EU szankcióinak a betartásához.
„A csapatunk rendkívüli erőfeszítéseket tesz, hogy mindenféle orosz kommunikációt kiszűrjünk, és biztosíthassuk, hogy semmiféle módon nem lehet oroszként megkerülni a rendszert.”
A jelentésben azt is kiemelik, hogy az oroszok a Tethert használják nagy mennyiségben, hogy kimenekülhessenek az országból, ezt abból következtetik, hogy az orosz közösségi médiában megnövekedett a Tether megemlítéseinek a száma.
Az Inca vezetője szerint ez azt jelenti, hogy a Tetherrel visznek ki pénzt az országból.
A közelmúltban a Binance és a Tether is több esetben összetűzésbe került a különböző szabályozó hatóságokkal.
Olvastad már? A Tron (TRX) potenciális lehetőség előtt áll hosszútávon
Forrás: news.bitcoin.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!