Az angol kereskedelmi bank elmondta, hogy miért számít a kriptoipar a bűnözők egyik kedvenc területének, és miért növekszik ekkora mértékben a csalások száma.
A bank szerint ráadásul, ha valami rosszul sül el, akkor az emberek nehezen tudják visszaszerezni a pénzüket.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A Lloyds az egyik legnagyobb angol kereskedelmi bank, és a múlt héten sürgős figyelmeztetést adtak ki az ügyfeleik számára.
A bank elmondása alapján a kriptoiparhoz köthető csalások száma az idei évben eddig 23%-os növekedést mutatott, és a jelenlegi becslések szerint az áldozatok átlagosan 10 ezer angol font, azaz majdnem 4 millió forintnyi összeget vesztenek el fejenként, ez pedig nagyobb összeg, mint bármelyik másik típusú csalás esetén.
A felmérések megmutatják, hogy a csalások leggyakoribb kiindulási pontja a közösségi média, a 65%-uk ezen keresztül hálózza be az áldozatait.
A legnépszerűbb platformnak a Facebook és az Instagram számít a csalók körében.
„A közösségi médiában terjednek ezek a csaló reklámok, és egyre több brit befektető dől be nekik. Mindig fontos figyelembe venni, hogy a csalók rengeteg munkát végeznek el azért, hogy meg tudják győzni az áldozataikat a befektetés hitelességéről. Cégeket hoznak létre, közösségi média profilokat indítanak, vagy éppen valódi cégek honlapjait másolják le. Sokszor még befektetési marketing anyagokat is készítenek, hogy még inkább professzionálisnak látszódjanak.”
A bank szerint ráadásul nem csak ezen a területen, a befektetések esetén kell fokozott óvatossággal eljárni, hiszen a kriptopénzek néhány másik típusú csalás esetén is szerepet játszhatnak, például a személyazonosság-lopás, vagy éppen a társkeresési csalások során.
A bank szerint, ha bármiféle projekt, vállalat, vagy személy kizárólag kriptopénzben akarja megkapni a fizetséget vagy támogatást, annak majdnem biztos, hogy kétes oka van.
A Lloyds csalás-ellenes részlegének az igazgatója, Liz Ziegler elmondta, a befektetések fontos részét képezhetik a vagyonépítésnek, a hozamszerzésnek, viszont létfontosságú meggyőződni arról, hogy a pénz tényleg oda kerül, ahová a befektetők szánják.
„A közösségi média kifogyhatatlan táptalajt biztosít az ilyen csalásokhoz. Hamis reklámok, lemásolt felhasználói fiókok, vásárolt lájkok segítségével dolgoznak a csalók. A kriptoipar pedig jobbára szabályozatlan, nagy kockázatú terület, amely miatt kifejezetten vonzó az elkövetők számára. Ha valami balul sül el, akkor a felhasználók nem igen tudják visszaszerezni a csalóktól a pénzüket.”
Olvastad már? Már késő megvenni a Dogecoin (DOGE) és a Shiba Inu (SHIB), vagy nem?
Forrás: news.bitcoin.com
Kiemelt kép: Money Bright
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.