A világon egyre többen használnak kriptopénzeket, és jelenleg már 617 millió ember birtokol digitális eszközöket.
Azonban fontos különbség van a kriptotulajdonosok teljes száma és a havi aktív felhasználók között, ami azt jelzi, hogy még hatalmas potenciál rejlik a kriptopiac bővítésében.
A kriptó térnyerését a Solana vezeti
A 617 millió kriptopénz birtokosból mindössze körülbelül 60 millió használja rendszeresen az eszközeit, derül ki az a16z legfrissebb jelentéséből.
Szeptemberben 220 millió kriptotárca lépett kapcsolatba a blokklánc hálózatokkal, ami jelentős növekedést mutat a 2023 végi adatokhoz képest.
A Solana különösen kiemelkedett a mezőnyből, közel 100 millió aktív címmel.
Más platformok is nagy mértékben növekedtek, például a NEAR 31 millió aktív címmel, a Coinbase Base hálózata 22 millióval, míg a Tron és a Bitcoin 14 millió és 11 millió aktív címet regisztrált.
Az Ethereum alapú láncok szintén fontos szereplők maradtak, a Binance BNB lánca 10 millió aktív címet jelentett, míg az Ethereum 6 milliót.
Ahogy a blokklánc fejlesztése iránti érdeklődés növekszik, a Solana egyre nagyobb vezető szerepet tölt be.
A fejlesztők részvétele a Solana ökoszisztémájában 5,1%-ról 11,2%-ra ugrott az elmúlt évben.
Más platformok, például a Coinbase Base is növekvő érdeklődést tapasztalt a fejlesztők részéről, míg a Bitcoin kisebb, de így is jelentős növekedést mutatott.
Ennek ellenére az Ethereum továbbra is uralja a piacot, több mint 20%-os fejlesztői részesedéssel.
Az Egyesült Államok részesedése csökken a mobiltárcát használók között
A havi aktív mobilos kriptotárca felhasználók száma júniusban elérte a rekordot jelentő 29 milliót.
Bár az Egyesült Államok továbbra is vezető szerepet tölt be a maga 12%-os részesedésével, ez az arány csökkenő tendenciát mutat.
Ennek oka a kriptók gyorsabb térnyerése más országokban, illetve az, hogy bizonyos projektek kizárják az amerikai felhasználókat a szabályozási, jogi problémák miatt.
Olyan országok, mint Nigéria, India és Argentína gyorsabban növekvő kriptopiaccal rendelkeznek.
Nigéria dolgozik a szabályozás egyértelműsítésén, és olyan kezdeményezéseket indít, amelyek a mindennapi életben, például számlafizetésre vagy vásárlásra teszik lehetővé a kriptók használatát.
India, a hatalmas népességével és erős mobilhasználati arányaival, szintén kulcsfontosságú piaccá vált a digitális eszközök számára.
Argentínában az instabil gazdasági helyzet miatt sokan kezdték el stablecoinok használatával védeni megtakarításaikat.
A stablecoinok a legnépszerűbb kriptoeszközök
A stablecoinok az egyik leghasznosabb eszközként tűntek fel a kriptopiacon. Az a16z jelentése szerint a stablecoinok 8,5 billió dollárnyi tranzakciót dolgoztak fel, összesen 1,1 milliárd tranzakcióval.
Összehasonlításképp a Visa ugyanezen időszak alatt kevesebb mint felét, 3,9 billió dollárt kezelt.
A stablecoinok nemcsak a tranzakciók feldolgozásában játszanak fontos szerepet, hanem az amerikai dollár globális befolyását is erősítik, mivel a stablecoinok 99%-a dollárhoz kötött.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? Altcoin hullám a láthatáron? Meddig mehet el ezúttal a Cardano (ADA) és a Solana (SOL)?
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.