A kínai Bitcoin-bányászoknak „inni sincs kedvük”

Csalódottak a kínai Bitcoin-bányászok, mivel Peking a létesítmények bezárását követeli
Kína, amely nemrég még a Bitcoin teljes ​​hashrátájának 65%-át adta, most elbúcsúzik bányászainak nagy részétől.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Az országban érvényes Bitcoin-bányászati ​​tilalom miatt a bányászok kénytelenek voltak leállítani a működésüket, egyes létesítmények már el is kezdték a hardvereiket a tengerentúlra szállítani.
Szerdai tweetjében Kevin Zhang, a Kriptobányászati Tanácsadó Szervezet alelnöke egyre szomorúbbnak írta le a kínai bányászok hangulatát:

„A hangulat nyilvánvalóan sivár, és a helyzet az, hogy befellegzett a kínai bányászatnak. Néhány bányászismerős itt maradt Szecsuánban a Bitmain-konferencia után, hogy leigyák magukat, de „most már inni sincs kedvük.”

Zhang szerint a kínai Bitcoin-tilalom miatt az ország bányászkapacitásának körülbelül 70%-a leállt, június végére pedig közel 90%-uk offline állapotba kerül.
Néhány bányász esetében a tilalom túlmutat a műveletek leállításán, mivel a Szecsuán tartomány bizonyos területein működő erőművek kilakoltatási értesítéseket küldtek a Bitcoin-bányászoknak.
Az érintett bányászoknak állítólag maximum két hét áll rendelkezésükre az összes felszerelés eltávolítására, beleértve az állványokat és a konténereket is.
Ahogy arról a Cointelegraph korábban beszámolt, néhány nagyobb Bitcoin-bányászati vállalat már megkezdte üzemei elindítását más országokban. A BTC.com – hashráta szerint az ötödik legnagyobb Bitcoin bányász pool – a jelentések szerint Kazahsztánba költözik.
Június elején Francis Suarez, Miami polgármestere nyílt ösztönző meghívót küldött a kínai bányászoknak, felajánlva a város olcsó atomenergiáját és kedvező szabályozását.

Zhang szerint azonban a kínai bányászok tengerentúli migrációja nem lesz zökkenőmentes. A Kínán kívüli hosztolási kapacitások túljelentkezése miatt a bányászoknak más országokban magasabb költségekkel kell számolniuk.
Az Egyesült Államokba költözés további jelentős költségeket rejt magában a bányászok számára, ilyen például a kínai árukra vonatkozó 25%-os amerikai vám.

Olvastad már? Az SEC ismét elhalasztott egy bitcoin-ETF kérelmet

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A tőzsde zuhan, de a Bitcoin állja a sarat

Április 4-én óriási csapás érte az amerikai tőzsdét, és egyetlen nap alatt 3,25 billió dollárt vesztett az értékéből. Összehasonlításképpen, ez több, mint az egész kriptopiac...

A Tether USDT-je nem felel meg az SEC új stablecoin-besorolásának

Egy ritka és egyértelmű lépéssel az amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet (SEC) új iránymutatást adott ki. Ez jelentős hatással lehet a stablecoin-piacra. A hivatal közölte, hogy bizonyos...

Zsinórban négy hónapot zárt mínuszban az Ethereum

A többség úgy véli, hogy a kriptopiac bikapiacban van, ami az amerikai választások körül kezdődött. Bár az elmúlt hónapok nem alakultak jól a legtöbb kriptovaluta számára,...

Húsvéti rali robban: szárnyal a Solana (SOL) és a Dogecoin (DOGE) — de egy ismeretlen altcoin is feltör

Sokan tudják, hogy a húsvét nemcsak ünnepi hangulatot hozott, hanem komoly ármozgásokat is indított el a kriptovaluták piacán. A Solana (SOL) és a Dogecoin (DOGE)...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.