A kínai befektetők a Bitcoin tilalom után is kereskednek kriptovalutával

BTCC Vezérigazgató Bobby Lee:  A kínai befektetők a Bitcoin tilalom után is kereskednek a kriptovalutával.

A szöuli Blokklánc Nyílt Fórumán, Kína első kriptováltójának, a BTCC-nek a vezérigazgatója, Bobby Lee azt mondta, hogy kínai befektetők még mindig kereskednek a kriptovalutával annak ellenére, hogy a kínai kormány még 2017 szeptemberében betiltotta a velük történő tevékenységeket.

A kriptovaluta furcsa szabályozása Kínában

A kínai blokklánc-technológia és a kriptovaluta szektor meglehetősen zavaros helyzetben van.

Miközben az ország kormánya 10 hónapja hivatalosan betiltotta a kriptovalutával történő kereskedést, annak érdekében hogy megakadályozza a kínai jüan más nagy gazdaságokba történő kiáramlását, addig a kormány elkezdte támogatni a helyi blokkláncprojekteket és az olyan nyilvános blokklánc protokollokat, mint például az Etherum.

2018 áprilisában, a hangcsoui kormány, amely a technológiai fejlesztés és innováció terén az egyik legaktívabb tartományok egyike, 1,6 milliárd dollárral támogatta a blokkláncalapot, hogy finanszírozza az új, kialakulóban lévő vállalkozásokat, akik a blokklánc technológiai megoldásaival és megvalósításával kapcsolatos fejlesztéseken dolgoznak.

Mindössze két hónappal a hangcsoui kormány milliárdos befektetése után, a kormány által ellenőrzött állami televíziós társaság, a Kínai Központi Televízió (CCTV) jelentése szerint, a blokklánc-technológiának meg van a lehetősége arra, hogy az internet értékének tízszerese legyen, ez pedig a kínai kormány számára teljes bizonyosságot sugall a szféra hosszútávú sikeréről.

A CCTV jelentése:

„A blokklánc az internet második felvonása. A blokklánc az internet értékének tízszeresét teszi ki. Ez az a gépezet, amely bizalmat termel a fogyasztók számára.”

A kínai kriptovaluta-piacon kívüli spekulánsok és befektetők számára nehéz értelmezni azt a kettősséget, hogy az egyik oldalon a kormány támogatja a blokklánc projekteket, míg a másik oldalon a kriptovalutával történő kereskedés ellen van.

A kínai kormány blokklánchoz való pozitív hozzáállása nyilvánvaló. Bobby Lee, a BTCC vezérigazgatója szerint a kínai hatóságok által bevezetett kriptokereskedelmi-tilalom annak tulajdonítható, hogy jelenleg ezek a digitális eszközök túlértékeltek és egy esetleges végleges tilalom árfolyamcsökkenéshez vezetne.

Lee azonban kihangsúlyozta, hogy szerinte a piac szabadon fog tovább folyni, a kínai kormány tevékenysége pedig csak minimális hatással és zavarral lesz majd az árfolyamra.

Lee szintén megemlítette, hogy sok befektető és kereskedő Kínán belül még mindig kereskedik a kriptopénzekkel, valamint hozzátette, hogy a kriptovaluták mennyisége még a tilalom után is magas maradt.

2018 februárjában, a hongkongi központú South China Morning Post jelentést közölt arról, hogy a kínai kormány elrendelte bankjainak, hogy a váltók betiltásával teljesen állítsák le a kriptovalutával történő kereskedést.

A kormány a külföldi platformokat is megkérte, hogy hagyjanak fel a helyi felhasználók kiszolgálásával.

Az SCMP jelentése szerint, amely a People’s Bank of China (PBoC), az ország központi bankjának nyilatkozatára hivatkozik, a kínai befektetők nagy része a Hongkonghoz hasonló piacokra vándoroltak, hogy ott folytathassák a kriptovalutával történő kereskedést.

Kereslet még mindig van

Miközben a kínai kormány hivatalosan is betiltotta a kriptovalutával történő kereskedést, az igény ezekre a digitális eszközökre napról napra növekszik, részben a kormány kriptovalutával és a blokklánc szektorral kapcsolatos optimizmusának köszönhetően.

Lee mindebből azt a következtetés vonja le, hogy e digitális eszközök hosszú távú befektetései utáni növekvő érdeklődés, egy új eszközként ismeri el a kriptovalutát, amely együtt tud élni a jelenlegi pénzügyi rendszerrel.

A PBoC azt nyilatkozta:

„A pénzügyi kockázatok elkerülése érdekében Kína fokozni fogja a kriptovalutát vagy ICO-kat használó onshore vagy offshore platformok eltávolítását célzó intézkedéseket. Az ICO-k és a virtuális kriptovaluta-kereskedés nem szűnt meg a hivatalos kínai tilalom után sem… a hazai kriptovaluta-váltók bezárása után sokan a tengerentúli platformokhoz fordultak annak érdekében, hogy folytathassák a virtuális pénzügyi tranzakcióikat.”

Forrás: elevenews.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.

Legfrissebb bejegyzéseink

CZ a kriptotárcákat a tőzsdék elé helyezi, íme egy jó példa

Vendégbejegyzés A kriptopiac folyamatos fejlődésével egyre nagyobb az étvágy az olyan pénztárcákra, amelyek támogatják a felhasználókat abban, hogy elboldoguljanak ebben a változó környezetben. Ezt emeli ki a...

Új DeFi projekt készül túlszárnyalni az Ethereumot és a Shiba Inut, miközben ára 800%-ot emelkedik

Vendégbejegyzés Miközben a kriptopiac a következő nagy mozgást várja, a DTX Exchange az, amely az utóbbi időben reflektorfénybe került 800%-os áremelkedésével. Bár az Ethereum és a...

Az SEC elállt a Coinbase elleni pertől

A Coinbase vezérigazgatója, Brian Armstrong az X-en jelentette be, hogy az amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet (SEC) elállt a tőzsde elleni pertől. A hír izgalmat váltott...

Egyre több bűncselekményt követnek el kriptovalutákkal Oroszországban

Oroszországban egyre több bűncselekmény kapcsolódik a kriptovalutákhoz – közölte az ország Legfelsőbb Bírósága. Egy nemrég tartott ülésen, amelyen Vlagyimir Putyin elnök is részt vett, Irina Podnoszova,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.