A kínai befektetők a Bitcoin tilalom után is kereskednek kriptovalutával

-

BTCC Vezérigazgató Bobby Lee:  A kínai befektetők a Bitcoin tilalom után is kereskednek a kriptovalutával.

A szöuli Blokklánc Nyílt Fórumán, Kína első kriptováltójának, a BTCC-nek a vezérigazgatója, Bobby Lee azt mondta, hogy kínai befektetők még mindig kereskednek a kriptovalutával annak ellenére, hogy a kínai kormány még 2017 szeptemberében betiltotta a velük történő tevékenységeket.

A kriptovaluta furcsa szabályozása Kínában

A kínai blokklánc-technológia és a kriptovaluta szektor meglehetősen zavaros helyzetben van.

Miközben az ország kormánya 10 hónapja hivatalosan betiltotta a kriptovalutával történő kereskedést, annak érdekében hogy megakadályozza a kínai jüan más nagy gazdaságokba történő kiáramlását, addig a kormány elkezdte támogatni a helyi blokkláncprojekteket és az olyan nyilvános blokklánc protokollokat, mint például az Etherum.

2018 áprilisában, a hangcsoui kormány, amely a technológiai fejlesztés és innováció terén az egyik legaktívabb tartományok egyike, 1,6 milliárd dollárral támogatta a blokkláncalapot, hogy finanszírozza az új, kialakulóban lévő vállalkozásokat, akik a blokklánc technológiai megoldásaival és megvalósításával kapcsolatos fejlesztéseken dolgoznak.

Mindössze két hónappal a hangcsoui kormány milliárdos befektetése után, a kormány által ellenőrzött állami televíziós társaság, a Kínai Központi Televízió (CCTV) jelentése szerint, a blokklánc-technológiának meg van a lehetősége arra, hogy az internet értékének tízszerese legyen, ez pedig a kínai kormány számára teljes bizonyosságot sugall a szféra hosszútávú sikeréről.

A CCTV jelentése:

„A blokklánc az internet második felvonása. A blokklánc az internet értékének tízszeresét teszi ki. Ez az a gépezet, amely bizalmat termel a fogyasztók számára.”

A kínai kriptovaluta-piacon kívüli spekulánsok és befektetők számára nehéz értelmezni azt a kettősséget, hogy az egyik oldalon a kormány támogatja a blokklánc projekteket, míg a másik oldalon a kriptovalutával történő kereskedés ellen van.

A kínai kormány blokklánchoz való pozitív hozzáállása nyilvánvaló. Bobby Lee, a BTCC vezérigazgatója szerint a kínai hatóságok által bevezetett kriptokereskedelmi-tilalom annak tulajdonítható, hogy jelenleg ezek a digitális eszközök túlértékeltek és egy esetleges végleges tilalom árfolyamcsökkenéshez vezetne.

Lee azonban kihangsúlyozta, hogy szerinte a piac szabadon fog tovább folyni, a kínai kormány tevékenysége pedig csak minimális hatással és zavarral lesz majd az árfolyamra.

Lee szintén megemlítette, hogy sok befektető és kereskedő Kínán belül még mindig kereskedik a kriptopénzekkel, valamint hozzátette, hogy a kriptovaluták mennyisége még a tilalom után is magas maradt.

2018 februárjában, a hongkongi központú South China Morning Post jelentést közölt arról, hogy a kínai kormány elrendelte bankjainak, hogy a váltók betiltásával teljesen állítsák le a kriptovalutával történő kereskedést.

A kormány a külföldi platformokat is megkérte, hogy hagyjanak fel a helyi felhasználók kiszolgálásával.

Az SCMP jelentése szerint, amely a People’s Bank of China (PBoC), az ország központi bankjának nyilatkozatára hivatkozik, a kínai befektetők nagy része a Hongkonghoz hasonló piacokra vándoroltak, hogy ott folytathassák a kriptovalutával történő kereskedést.

Kereslet még mindig van

Miközben a kínai kormány hivatalosan is betiltotta a kriptovalutával történő kereskedést, az igény ezekre a digitális eszközökre napról napra növekszik, részben a kormány kriptovalutával és a blokklánc szektorral kapcsolatos optimizmusának köszönhetően.

Lee mindebből azt a következtetés vonja le, hogy e digitális eszközök hosszú távú befektetései utáni növekvő érdeklődés, egy új eszközként ismeri el a kriptovalutát, amely együtt tud élni a jelenlegi pénzügyi rendszerrel.

A PBoC azt nyilatkozta:

„A pénzügyi kockázatok elkerülése érdekében Kína fokozni fogja a kriptovalutát vagy ICO-kat használó onshore vagy offshore platformok eltávolítását célzó intézkedéseket. Az ICO-k és a virtuális kriptovaluta-kereskedés nem szűnt meg a hivatalos kínai tilalom után sem… a hazai kriptovaluta-váltók bezárása után sokan a tengerentúli platformokhoz fordultak annak érdekében, hogy folytathassák a virtuális pénzügyi tranzakcióikat.”

Forrás: elevenews.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.

Legfrissebb bejegyzéseink

Charles Schwab leendő vezérigazgatója: „Még nem vettem kriptót, és most butának érzem magam”

Rick Wurster, aki jövőre veszi át a Charles Schwab banki és befektetési óriás vezérigazgatói szerepét, elismerte, hogy még nem fektetett kriptovalutákba, bár mostanra már bánja...

A legjobb 4 altcoin, amire figyelni kell 2025-ben : A Shiba Inu, a MTAUR, a Solana és az XRP

Az év szinte már csaknem kerek, már csak 9 nap van hátra az év tizenegyedik hónapjából. A kriptopiac egy bikafutás közepén van, amelyet Donald Trump választási...

A MicroStrategy 3 milliárd dollárt fektet Bitcoinba, zuhan az MSTR

A MicroStrategy, a híres üzleti intelligenciával foglalkozó vállalat, sikeresen zárt egy 3 milliárd dolláros tőkebevonást újabb Bitcoin-vásárlások finanszírozására. Azonban a cég részvényei, az MSTR estek, ami...

Hagyd az íróasztalt a napfényért és a tengerpartért: 5 kripto a szökéshez

Vendégbejegyzés Itt a tél, de a kriptopénzek piaca felforrósodik! Ha már régóta arról álmodsz, hogy elhagyod az íróasztalodat, és a napsütötte tengerpartra mész, ez az öt...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.