A Blackrock a saját beadványában a JPMorgant nevezte meg, mint brókert, aki intézi a bitcoin ETF-ek kibocsátását és visszaváltását, eközben a bank vezetője, Jamie Dimon éppen azt nyilatkozta, hogy a kriptó a bűnözők pénze.
A Bloomberg elemzője, Eric Balchunas hívta fel a figyelmet a közösségi médiában arra, hogy a Blackrock a JPMorgan-t nevezte a Jane Street mellett, mint brókert, aki majd intézi számára az ETF-ek kibocsátását, és visszaváltását, de Jamie Dimon már számos alkalommal nyilatkozott lesújtóan a kriptopénzekről.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A bank, amely 250 alkalommal kapott büntetést törvényszegés miatt
Az ETF-kibocsátók számára a megbízott brókerek azok a pénzintézetek, akik ténylegesen kibocsátják az értékpapírokat, illetve gondoskodnak annak visszaváltásáról a befektetők részére.
A JPMorgan fogja ezt végezni a Blackrock számára, miután a cég spot piaci bitcoin ETF-e elindul majd.
How about that @ewarren, Jamie Dimon’s @jpmorgan is involved with #Bitcoin despite its only use case serving terrorists, drug cartels and other criminals. Or maybe you and Jamie Dimon are simply gas lighting the American public. https://t.co/1dBilLTh7k
— John E Deaton (@JohnEDeaton1) December 29, 2023
December elején viszont Dimon a Szenátusi Bankbizottság meghallgatásán úgy nyilatkozott, hogy ha rajta múlna, a kormány betiltaná a bitcoint és a kriptót, mivel azt csak a bűnözők használják.
A megjegyzés iróniája, hogy a JPMorgan már 250 alkalommal kapott büntetést a törvények megszegéséért.
„Kérlek, mesélj még Jamie!”
A kriptoközösség hamar rávilágított arra, hogy Dimon mennyire képmutató hozzáállást tanúsít, főleg amiatt, hogy a Blackrock brókere is a bank lesz.
Ahogyan a felhasználók rávilágítanak, a bank számos bűncselekményben részt vehet, pénzmosás, adóelkerülés, bűnözői aktivitás és kábítószer-kereskedelem mind felkerülhet a tevékenységi köreik közé.
Mások szerint lehet, hogy csak az nem zavarja őket, ha a Blackrock követi el ezeket, de ettől függetlenül a Kongresszus előtt így nyilatkozni akkor is számos kérdést vet fel, ha közben meg éppen a bitcoinnal akarnak pénzt keresni az ETF-en keresztül.
Van az a pénz
John Deaton, a kriptoközösségben ismert jogász szerint Elizabeth Warren szenátor, és Jamie Dimon hozzáállása egyaránt problémás, hiszen folyamatosan próbálják negatív színben feltüntetni a kriptót, összemosni azt a bűnözői tevékenységekkel, miközben a JPMorgan éppen aktívan készül részt venni a kriptoiparban.
Deaton szerint úgy néz ki, inkább csak félre akarják vezetni a közvéleményt, vagy éppen nyíltan becsapni.
A JPMorgan a saját bevallása alapján nagyon ellenzi a digitális eszközök térhódítását, mégis nemrégiben indították el a saját, privát kriptopénzüket, a JPM Coint, amely a bank intézményi ügyfelei számára nyújt pénzügyi infrastruktúrát.
A bank októberben mutatta be a saját tokenizációs platformját is, amely egyik első ügyfele a Blackrock lett.
Emellett 65 millió dolláros befektetést tettek az Ethereumot fejlesztő Consensys vállalatba, még 2021-ben.
Olvastad már? A Tron alapítója a SPONGEV2 mém érmébe készül befektetni?
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.