A JPMorgan saját kriptopénze a JPM Coin a bankok közötti tranzakciókhoz is használható lesz, mégpedig a Partior platform közreműködésével.
Így összesen már négy nagy bank esetében lesz lehetőség egy blokklánc alapú pénzeszköz használatára a tranzakciók során.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A JPM Coin már most is több milliárd dollárnyi tranzakciót bonyolít, de eddig ezeket kizárólag a bank saját rendszerén belül végezte.
Mostantól viszont már más bankba is lehet pénzt utalni, mivel a JPM Coin megjelent a Partior platformján, egy kifejezetten bankközi tranzakciókra specializálódott elszámolási protokoll blokkláncán.
A felhasználási terület így alaposan kibővül, és mostantól elérhetővé válik a DBS Bank, a Temasek, és a Standard Chartered ügyfelei számára is.
A hálózat használatával a bankok közötti átutalásokhoz bármilyen pénznemet használhatnak, mivel az elszámolás blokklánc segítségével, JPM Coin használatával megy majd végbe.
A tranzakciókat viszont továbbra is a bankoknak kell visszaigazolni és megerősíteni, így a hagyományos rendszer is tovább létezik, párhuzamosan az újjal.
A Szingapúrban alapított projekt elméletileg már teljes kapacitáson tud működni, de egyelőre kevés információt tudni a valódi mérőszámokról.
A kriptós sajtóban megjelent hírek alapján a DBS Bank elméletileg már használatba vette, a többi szereplő viszont még nem kezdett bele az aktív működésbe a platformon.
A JPMorgan bank mindenesetre úttörőnek számít az USA pénzintézetei között, mivel a többieknek még mindig meg kell szerezniük a megfelelő engedélyeket, hogy egy ilyen platformot használhassanak.
A Partior mindenesetre valószínűleg nagyot fog növekedni a közeljövőben, hiszen a JPM Coin forgalma jelentősnek mondható.
Takis Georgakopoulos, a JPMorgan egyik vezető tisztviselője októberben úgy nyilatkozott, hogy a bank kriptopénzének a használatával napi 1 milliárd dolláros forgalmat bonyolítanak.
Novemberben pedig egy másik vezetőségi tag, Umar Farook nyilatkozta azt, hogy a bank szerint ezek a számok jelentősen fognak növekedni, és a következő pár év során valószínűleg elérik a napi 10 milliárd dolláros nagyságrendet.
Olvastad már? Az Ethereum elérheti a 3.500 dollárt, de csak ezzel a feltétellel
Forrás: news.bitcoin.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.