Robin Vince, a BNY Mellon vezérigazgatója rámutatott egy év eleji felmérésre, amely szerint az intézményi vagyonkezelők 91%-a érdeklődik a tokenizált eszközökbe való befektetés iránt.
Robin Vince, a BNY Mellon vezérigazgatója szerint az „ügyfélkereslet” volt az a „fordulópont”, amely végül a bank intézményi kriptoszolgáltatásainak múlt heti elindításához vezetett.
A BNY Mellon, Amerika legrégebbi bankja az ország első nagybankjaként október 11-én kínálta fel az intézményi ügyfelek ether (ETH) és bitcoin (BTC) letétkezelését.
A harmadik negyedéves eredményeinek közzétételét követő október 17-i konferenciahíváson Vince rámutatott a bank által idén megrendelt felmérésre, amely szerint a nagy intézményi vagyonkezelők és fedezeti alapok 91%-a érdekelt abban, hogy a következő néhány évben valamilyen tokenizált eszközbe fektessen.
„Körülbelül 40%-uk már most is tart kriptót a portfóliójában. Körülbelül 75%-uk aktívan befektet vagy vizsgálja a digitális eszközökbe való befektetést” – mondta, majd hozzátette:
„És így amit az ügyfeleinktől hallottunk, hogy intézményi szintű megoldásokat akarnak ebben a térben.”
Az új letétkezelési szolgáltatás a múlt héten indult, lehetővé téve a kiválasztott intézményi ügyfeleknek, hogy a bitcoint és az ethert ugyanazon a platformon tartsák és utalják át, amelyen a részvényeiket és kötvényeiket kezelik.
Vince elmondta, hogy a digitális eszközök letétkezelési megoldását nem „csak” a kriptók letétkezelésének céljára hozták létre, és a bank úgy tekint erre, mint „egy sokkal szélesebb körű utazás kezdetére”.
A hívás során Vince elmondta, hogy „mindenféle eszköz és valuta tokenizálását” el tudja képzelni, beleértve a hagyományos pénzügyi eszközöket, valamint olyan eszközöket is, amelyeket „eddig nem volt olyan könnyű kezelni a pénzügyi rendszerben”. Megjegyezte:
„Néhány ilyen dolgot sokkal jobban lehetne kezelni a tokenek segítségével.”
Példaként említette a nyersanyagokat, az ingatlanokat, az erdőket, valamint a környezetvédelmi, társadalmi és kormányzási kérdésekkel kapcsolatos tanúsítványokat.
A BNY Mellon vezérigazgatója szerint azonban még évek, sőt évtizedek telhetnek el, mire az iparágban teljes mértékben elterjednek a tokenizált eszközök.
„Nem fogok pontos időskálát felállítani […] De úgy gondoltuk, hogy hosszabb távon nézve ez egy fontos terület” – mondta.
Azt is megjegyezte, hogy nem költenek „rengeteg” pénzt a térre, hanem inkább az ökoszisztéma „okos” helyein fognak befektetni.
A bank, amely 2022-től 43 billió dollárnyi vagyont kezel, már 2021 februárjában, az eszközosztály bikafutása idején eljátszott azzal az ötlettel, hogy lehetővé teszi az ügyfelek számára a bitcoin és más kriptovaluták átutalását.
Olvastad már? BTC stagnálás, bikák és medvék nem jutnak dűlőre
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!