A The Miner Mag hasábjain jelent meg a spekuláció, amely szerint a Huawei legújabb, okostelefonokba való csipje, a Kirin a bányászok fantáziáját is megmozgatta, a cég pedig ennek hatására kettőzte meg az erőfeszítéseit a fejlesztések terén.
Az N+2 névre hallgató csipet az SMIC gyártja, Kína saját félvezető-gyártó vállalat, így az ország egyre kevésbé függ a nyugati technológiától.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A csipek első vevői között feltűntek a bányászvállalatok, mikor a cég piacra dobta az N+1 modellt, így a bitcoin-bányászat, illetve az ilyen cégek megrendeléseiből származó bevétel nagy szerepet játszott abban, hogy a cég kifejlesztette a következő generációs termékét.
Guess who was among the first batch of companies that did tape-out and production on SMIC's N+1 7-nm chips that later proved to power Huawei's comeback?#bitcoin https://t.co/XXbBMWxdvw pic.twitter.com/MHxvcaDaXn
— TheMinerMag (@TheMinerMag_) September 4, 2023
A sajtóhírek szerint a Huawei nehézségekkel szembesült a hardvergyártás során, mikor az USA kereskedelmi tiltást vezetett be ellene 2019-ben.
Ezután a tajvani TSMC nem szállított nekik több csipet, a Huawei pedig az SMIC csapatához fordult, hogy ők gyártsák le a szükséges eszközöket.
Az első időben a vállalat viszont nem tudott megfelelő minőségű, 7 nm-es csipeket gyártani.
A bányászok pedig itt is bekerültek a képbe, hiszen 2020 végén az SMIC első generációs csipjeihez a Canaan, egy bányászgépeket gyártó cég kezdett el terveket készíteni.
A sikert követően a pénzügyi beszámolók alapján a Canaan volt a csipek egyik legnagyobb felvásárlója, lehetővé téve a további fejlesztéseket.
Emellett más vállalatok, például az Innosilicon vagy a Miner-VA szintén nagy tételben vásárolták a cég termékeit, így ez is közvetlenül hozzájárult az új csip kifejlesztéséhez.
Természetesen nehéz meghatározni, hogy egészen pontosan mekkora mértékben befolyásolták a bányászok a cég tevékenységét, de ahogyan a Miner Mag megjegyzi, a bányászcégek az első vevők között tűntek fel, és azóta is a legnagyobb vásárlói az SMIC 7 nm-es csipjeinek.
Az ekkora vevők jelenléte nagymértékben elősegíti egy vállalkozás nyereségességét, és így könnyebbé teszi a problémamegoldást, vagy éppen az innovációt.
Ennek köszönhetően vált lehetségessé, hogy Kínában elkészülhetett egy újfajta csip, amely aztán a helyi gyártású telefonokba kerülhet.
Ennek a következményeként pedig Kína függősége a nyugati technológiától nagymértékben csökkent.
Olvastad már? Videójátékok: a kriptovaluták végső játszótere?
Forrás: news.bitcoin.com
Kiemelt kép: Web Summit
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.