Egy nemrégiben tartott konferencián Maxima királynő a CBDC-ről, a jegybankok által kibocsátott digitális valutáról beszélt.
A királynő az ENSZ pénzügyi tanácsadójaként is ismert, így felkérték, hogy tartson beszédet az Európai Központi Bank, és az Európai Bizottság által szervezett rendezvényen, amely a digitális euró témakörére fókuszált.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Maxima királynő úgy fogalmazott, hogy a digitális euró javíthatja a hozzáférhetőséget, hiszen megoldja a hagyományos pénzügy jelentette problémákat, mint például a magas tranzakciós díjak, a minimális egyenlegek, vagy éppen a rengeteg szükséges dokumentum kérdését.
Az új, digitális pénzügyi szolgáltatások egyelőre nem tekinthetők megbízhatónak, a fogyasztók tapasztalatai sokszor negatívak, ráadásul nem is mindenki tud ezekhez hozzáférni.
A digitális valuták nem az egyetlen módszert jelentik, amelyekkel túl lehet lépni ezeken a problémákon, de segíteni tudnak a költségek csökkentésén és a hozzáférés javításán.
Mindezt úgy, hogy a hagyományos pénzek előnyeit is képviselik, mint a stabilitás, biztonság, és a megbízhatóság.
A kormányok közvetlenül tudnak pénzt küldeni az embereknek. Ez hosszú távon mindenkit beterel a rendszerbe, és megnyitja az utat a többi pénzügyi szolgáltatásnak.
Elmondása alapján a digitális valuták segíthetik a különböző szociális kezdeményezéseket is, de a biztosított előnyök nem maguktól fognak megjelenni.
„Az ilyen pénznemek bevezetése szabályozói erőfeszítést igényel, és a folyamatot felügyelni is kell. Meg kell oldani a pénzügyi tudatlanság kérdését, a kezdeni valamit az olyan kihívásokkal, mint a kiberbiztonság. Fellelkesít a munka, amelyet az Európai Központi Bank végez, és arra kérek mindenkit, engedjék meg, hogy egy szebb jövőt álmodjanak meg, és olyan digitális eurót építhessenek fel, amely az európaiaknak dolgozik.”
A királynő úgy véli, egy CBDC segítségével az emberek adatai sokkal jobban kontrollálhatók lesznek, és a pénzügyi tevékenységek szélesebb körét tudják majd lefedni.
Az eurózóna már elindította az adatgyűjtési folyamatot a digitális euró kérdésében, és az Európai Bizottság úgy nyilatkozott, hogy már akár 2023 elején megszülethet valamiféle szabályozási javaslat a területen.
Az EKB vezetője, Christine Lagarde februárban úgy fogalmazott, hogy a digitális euró a készpénzzel párhuzamosan fog létezni, mint egy kényelmes fizetési megoldás.
Szeptemberben pedig bejelentették, hogy a digitális euró fejlesztését végző vállalatok között az Amazon is ott lesz.
Olvastad már? Új jogdíj-megoldással állt elő a Bored Ape alapítója
Forrás: news.bitcoin.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!