Ahogy a web3 iparág bővül, az NFT-k felhasználási módjai is tovább fejlődnek.
Azonban még a művészeti területen belül is új utakon indulhatnak el az alkotók, mint például egy ukrán múzeum esetében.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A Harkivi Művészeti Múzeum október 13-án jelentette be, hogy a „Művészet határok nélkül” NFT gyűjteménye már elérhető a Binance NFT piactéren.
A múzeum gyűjteményéből 15 műtárgyat adnak ki tokenizálva, a bevétel pedig a múzeum finanszírozására és Ukrajna kulturális örökségének megmentésére lesz fordítva.
A múzeum az egyik legrégebbi Ukrajnában, közel 25 000 képzőművészeti alkotással, ukrán, és a világ minden tájáról származó művészek alkotásaival.
Albrecht Dürer, Georg Jacob Johann van Os, Ivan Aivazovszkij, Simon de Vlieger és mások művei szerepelnek az NFT gyűjteményében.
Lisa He, a Binance NFT vezetője elmondta, hogy a konfliktusok idején, amikor az adományozók biztonságos és biztos módot keresnek a pénzadományozásra, az NFT-k megoldást nyújthatnak.
„Az NFT-k nyugalmat és biztonságot nyújtanak az adományozóknak, mivel minden tranzakciót a blokklánc technológián regisztrálnak. Az NFT-ken keresztül valamennyi adományt nyomon követik, és ezt nem lehet megváltoztatni vagy törölni.”
A Binance képviselője azzal folytatta, hogy a blokklánc átláthatósága azt is lehetővé teszi az adományozók számára, hogy tudják, a pénzösszegek elérték-e a kívánt célt.
A múzeumok a múltban már használták az NFT-ket a művészet digitalizálásának eszközeként, például az antwerpeni Szépművészeti Királyi Múzeum, amely tokenizálta gyűjteményének egy több millió eurós értékű darabját.
A művészetet még a metaverzumban is megjelenik, mint például amikor Frida Khalo családja egy eddig soha nem látott darabot hozott el magángyűjteményükből a Decentralandba.
Mindeközben Harkiv városában heves harcok dúlnak az Ukrajna és Oroszország között zajló konfliktusban.
Ezért a gyűjtemény hasznossága nem kérdéses, hiszen a múzeumot jelenleg a megsemmisülés veszélye fenyegeti, mint például az iraki Nemzeti Múzeum hírhedt kifosztásakor, 2003-ban Bagdadban.
Lisa He szerint a születőben lévő NFT technológia és az ukrán kulturális örökség kombinációja támogatni fogja a kultúra és a történelem újjáépítését a való életben.
Az NFT-ket már eddig is a segítségnyújtás és az ellenállás eszközeként használták Ukrajnában ezekben a viharos időkben.
Egy NFT árverés bevételét a konfliktusban megsérült fizikai műemlékek helyreállítására fordították.
Az ukrajnai Digitális Átalakulás Minisztériuma még saját digitális NFT-múzeumot is indított, hogy dokumentálja és megőrizze a konfliktus főbb eseményeinek idővonalát.
Lisa He elmondta, hogy a Binance továbbra is támogatni fogja azokat az NFT-projekteket, amelyek gyakorlati megoldásokat hoznak létre különböző társadalmi problémákra, beleértve Ukrajna kulturális örökségének megőrzését is.
Olvastad már? Felrobbant a Huobi token árfolyama
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!