A Goldman Sachs szerint a jelenlegi időszak egy új technológiai ciklus kezdeti szakasza, amely további erős teljesítményt ígér.
A Goldman Sachs határozottan állítja, hogy nem létezik mesterséges intelligencia (AI) buborék, annak ellenére, hogy az elemzők körében továbbra is fennáll az aggodalom az AI-piaci érdeklődés jelentős megugrása és a technológiai részvények ebből fakadó megugrása miatt.
A pénzügyi nagyhatalom ezzel szemben úgy véli, hogy inkább egy AI-forradalom küszöbén állunk, mintsem a várt buborék előtt.
Az AI-részvények árfolyamának közelmúltbeli fellendülése egyeseket arra késztetett, hogy párhuzamot vonjanak az 1990-es évek végi dotcom-buborékkal, ezt az összehasonlítást a Goldman Sachs egy nemrégiben megjelent publikációjában határozottan visszautasította.
Peter Oppenheimer, a Goldman Sachs vezető globális részvénystratégája a kiadványban azt állította:
„Meggyőződésünk, hogy még mindig egy új technológiai ciklus korai szakaszában vagyunk, amely további erős teljesítményt ígér”.
A Goldman Sachs a mesterséges intelligenciába történő globális befektetések jelentős növekedését prognosztizálja, amely 2025-re elérheti a 200 milliárd dollárt.
Ez az ugrás a jelentős gazdasági lehetőségekhez kapcsolódik, amelyeket a generatív mesterséges intelligencia kínál, a mesterséges intelligencia egy olyan alcsoportja, amely nagyméretű nyelvi modellek segítségével történő tartalomgenerálásra összpontosít.
Korábbi jelentések szerint a generatív AI akár 4,4 billió dollárral is hozzájárulhat a globális gazdasághoz.
Az AI-részvények az év során lenyűgöző teljesítményt mutattak, hozzájárulva a teljes SP500 index fellendüléséhez a 2022-es visszaesést követően.
A jelentés szerint a piacvezető részvények értékelései nem olyan kiterjedtek, mint a korábbi időszakokban, például a 2000-ben kipukkadt internetes buborék idején.
Ráadásul ezek a vállalatok kivételesen robusztus mérlegekkel és megtérülésekkel büszkélkedhetnek – áll a jelentésben.
Bár a kilátások kedvezőnek tűnnek, egyes szakemberek óvatosságra intenek, és megfontolt hozzáállást javasolnak az AI-szektorbeli befektetések mérlegelésekor.
Az Oppenheimer bevezette a PEARL keretrendszert, amelynek célja, hogy alapos kutatást követően segítse a magánszemélyeket a megalapozott döntés meghozatalában.
Olvastad már? A PayPal PYUSD stablecoin 100%-ban támogatott
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.