A Gemini és két másik hitelezői csoport ellenezte a Genesis csődrendezési tervét, mivel az nem eléggé konkrét és nem nyújt megfelelő biztosítékokat a fő hitelezők számára.
A Geminit képviselő ügyvédek azzal érveltek, hogy a tervből hiányoznak a kulcsfontosságú részletek, és nem nyújt elegendő gazdasági ellenszolgáltatást a hitelezők számára.
Hasonlóképpen a Fair Deal Group, egy másik ideiglenes hitelező is hasonló okokból kifogásolta a tervet, hangsúlyozva, hogy az nem biztosítja megfelelően a Genesisnek járó tartozásokat, és nem tartalmaz bizonyíthatóan életképes stratégiát.
A DCG-vel (Digital Currency Group) kapcsolatban álló Genesis januárban indított csődeljárást.
A Genesis hitelezőinek ideiglenes csoportja szintén aggodalmát fejezte ki a DCG szerepével kapcsolatban, mivel azt elégtelennek tartotta még a nem vitatott hitelösszegek kezelésére is.
A Genesis ügyvédei augusztus 29-én nyilvánosságra hozták, hogy a nem biztosított hitelezők akár a részesedésük USD-egyenértékének 90%-át is megkaphatják. Egyéb átfogó részleteket nem közöltek.
A hitelezői csoport a részletek és a gazdasági megfontolások hiányára hivatkozik
A Gemini szerdán benyújtott kifogása élesen bírálja az adósok, a bizottság és a DCG között nemrég nyilvánosságra hozott „elvi megállapodást”.
A beadvány hangsúlyozza, hogy a javasolt megállapodásból hiányoznak a konkrét információk és a gazdasági szempontok.
Mindhárom ellenérdekű fél a Genesisnek biztosított különleges kizárólagossági időszak megszüntetését követeli.
Ez lehetővé tette a vállalat számára, hogy közvetítés útján tárgyaljon a csődmegoldásról.
A beadvány rámutat, hogy az adósok többször ígéretet tettek arra, hogy hamarosan tervet készítenek a DCG-vel szembeni követelések kezelésére.
Ugyanakkor folyamatosan a közvetítési időszakok és az ajánlattételi határidők meghosszabbítását kérték.
A vita középpontjában az áll, hogy a Gemini potenciális kárt szenvedett a DCG által az Adósoknak 2023 májusában esedékes, mintegy 630 millió dolláros hitelek kifizetésének elmulasztása miatt.
Ez a helyzet felerősíti a csődhelyzet megoldásának és a hitelezők számára méltányos megoldás elérésének sürgősségét.
A Gemini tulajdonában lévő Cameron Winklevoss szóbeli viszályba keveredett a Digital Currency Group (DCG) céggel, miután a DCG megpróbálta elutasítani a Gemini által a Gemini Earn szolgáltatással kapcsolatban benyújtott csalási pert.
A DCG azzal érvelt, hogy minimálisan érintettek a programban, amire Winklevoss azt állította, hogy ez a beismerés ellentmond az álláspontjuknak.
A konfliktus abból adódik, hogy a DCG leányvállalata, a Genesis részt vett a Gemini Earn pénzeszközök tárolásában.
Az FTX novemberi csődjét követően az ügyfélkifizetések felfüggesztése után problémákkal szembesült.
A Genesis képviselői nem tudták azonnal kommentálni a Gemini és más hitelezői csoportok által megfogalmazott kifogásokat.
A folyamatban lévő jogi huzavona jelentős kérdéseket vetett fel a javasolt megoldási terv életképességével és tisztességességével kapcsolatban.
A helyzet továbbra is képlékeny, mivel mind a hitelezői kifogások, mind a vállalat válasza további jogi eljárások tárgyát képezi.
Olvastad már? A JPMorgan-t nem zavarja a Bitcoin csökkenése
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.