A Fidelity Investment beszámolója alapján 2019-ben rekordnyereséget értek el. Vajon ezt a kriptós üzletáguk is meg tudja ismételni?
A Fidelity folyamatosan fejlődik, és igazodik a változó piachoz
A Fidelity a tavalyi évre 9,5%-os bevételnövekedést jelentett, amely 6,9 milliárd dollárral egyenértékű. Az általuk kezelt vagyon nagysága így az előző évhez képest közel 1 billió dollárral nőtt, 3,2 billió dollárra.
Tovább bővült Magyarország legnagyobb bitcoin ATM hálózata. Keresd a CoinCash új ATM-eit a Konzolvilág üzleteiben is. A részletekért kattints!
Miközben sok befektetési alap nehezen alkalmazkodik az alacsony jutalékokat és olcsó lehetőségeket kereső befektetőkhöz, a Fidelity a jelek szerint jól veszi az akadályokat.
A diverzifikációjuknak köszönhetően a mostani piaci körülmények között is nyereségesen tudnak működni.
Az ügyfélbázisuk minden kategóriában nőtt, a kisbefektetők, nyugdíjalapok, intézményi befektetők is egyre többen vannak náluk.
A vállalati nyugdíjszámlák, a 401k megtakarítások és az egészségbiztosítási számlák száma is növekszik. A Fidelity a hagyományos befektetési és pénzpiacon is vezető pozícióban van.
Rendelkezik viszont egy kriptós üzletággal is. Ennek keretein belül megőrzési, vagy akár kereskedési szolgáltatást is nyújt az ügyfeleinek.
Van saját bányász-szekciója, és kriptotőzsdét is üzemeltet. Ha ugyanazt a receptet követi, mint amelyet a hagyományos piacokon, akkor a kriptóban is akkora sikereket tud elérni?
A Fidelity nem fél a kriptótól
A legtöbb hagyományos társasággal szemben a Fidelity nem tartja a kriptót túlságosan rizikósnak vagy furcsának.
Rengeteg alapkezelő hagyta ki a bitcoin vagy az ethereum felfutását, és így extrém nagy profitokból maradtak ki.
Az előző évtized legjobban teljesítő eszköze a bitcoin volt, mégis sok befektető még mindig nem bízik benne. Ez főleg a feketepiaci felhasználása, és más, cenzúraálló használati módja miatt lehet.
Ez az oka annak is, hogy sokan mondják, a blokklánc oké, a bitcoin nem oké.
A Fidelity mindenesetre úgy döntött, él a lehetőségekkel, amelyet a fejlődő kriptopiac tartogat. Az első befektetési cégek között voltak, akik beszálltak a bányászatba, és nagy összeggel szálltak be.
Emellett azon kevés cég egyike is, amely sikeresen megfelelt a számos követelménynek, és így megszerezte New York állam Bitlicense tanúsítványát. New York extrém kemény környezetnek számít a kriptobefektetőknek, rendkívül szigorú a szabályozása.
Ha ez nem lenne elég, a Fidelity az egyik első olyan, teljesen szabályozott cég a piacon, amely kriptós letétkezelési szolgáltatásokat nyújthat, ezek ráadásul nem csak az USA, hanem az EU és az Egyesült Királyság lakosainak is elérhetők.
A kiskereskedelmi és intézményi kriptokereskedési területen is úttörőnek számít.
Ez a hozzáállás bizakodásra ad okot, hogy a hagyományos piaci sikereiket a kriptoiparban is meg tudják ismételni.
A Fidelity olyan cég, amelyre 2020-ban érdemes lesz odafigyelni.
Olvastad már? 7 hiba, melybe gyakran beleesnek a kezdő bitcoinkereskedők
Forrás: bitcoinist.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂