A Dogecoin lett a második legnagyobb PoW kriptopénz

-

Az Ethereum Egyesítése után a Dogecoin vált a második legnagyobb kriptopénzzé, amely a működéséhez valódi, hamisíthatatlan munkát használ, a proof of work konszenzus alkalmazásával.
A viccként indult kriptó a piaci kapitalizáció alapján szerezte meg a második helyet, hiszen az eddigi ezüstérmes Ethereum az Egyesítés, a proof of stake rendszerre való átállás után már nem tartozik a fizika törvényei által szabályozott kriptopénzek közé, mostantól a leggazdagabb token-tulajdonosok döntenek a hálózat ügyeiben.

Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!


A Bitcoin stabilan őrzi az első helyét, hiszen a kapitalizációjának csak a töredéke a Dogecoin 7,83 milliárdos összértéke.
A listában következik az eredeti Ethereum, az Ethereum Classic 4,69 milliárddal, a Litecoin 4,01 milliárddal, és a Monero 2,65 milliárd dolláros kapitalizációval.
Forrás: CoinMarketCap

A Dogecoin közösségében értelemszerűen nagy hullámokat keltett az esemény, és voltak, akik meg is jegyezték, hogy senki sem számíthatott arra, hogy valaha is a DOGE lesz a második a BTC után.
Panaszkodók is feltűntek persze a közösségi médiában, és volt, aki szerint a kriptoipar komolyan vehetetlen, ha egy vicctoken van a top kriptók között, és az ilyen értéktelen tokeneket inkább el kellene tüntetni a nagyközönség szeme elől.
A Dogecoin ráadásul lehet, hogy majd csatába kell szálljon az ETHPoW tokennel, az Ethereum másik hard forkjával, amely tovább folytatná a proof of work konszenzussal a működést.
A projekt hivatalos Twitter fiókja szerint folytatódik a bányászat, a CoinMarketCap oldalán pedig látható, hogy az ETHPoW árfolyama jelenleg 13,64 dolláron áll.
Az Ethereum áttérése a proof of stake szavazási megoldására nyomást helyezhet a valódi munkával működő kriptopénzekre, hiszen ez utóbbiak valódi kriptográfiai konszenzust használnak, és energiával működnek.
A marketing-gépezet is azonnal mozgásba lendült, és a közösségi médiában elkezdtek feltünedezni a különféle önjelölt szakértői hangok, akik elkezdték sürgetni a Bitcoint, hogy térjen át egy kevésbé energiaigényes rendszerre, mivel ennek használatát már nehéz lesz megindokolni.
Az áttérés ráadásul hatalmas előnyökkel is járna, bár azt egyelőre nem tudni, hogy kik számára.
A Dogecoin Foundation tavaly decemberben elmondta, hogy megfontolják a proof of stake megoldásra való áttérést, ráadásul előtte pár hónappal, már szeptemberben is említettek valami hasonlót.
Az Ethereum alapítója, Vitalik Buterin értelemszerűen támogatta ezt az ötletet. Decemberben mutatták be a Dogecoin Trailmap-ot a nyilvánosságnak, ebben olvasható a Dogecoin közösségi staking ötlete, amely tulajdonképpen egyfajta PoS-ként értelmezhető.
A kezdeményezés terén azóta túl sok előrelépés nem történt, a Dogecoin honlapján az ötlet még mindig fejlesztési javaslatként szerepel, és a token 6 centes aktuális árfolyamán sem nagyon látszik, hogy nagy horderejű dolgok közeledhetnének.

Olvastad már? Nem csinált ralit az Ethereum Merge, 30 milliárd dollár hagyta el a piacot

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Mastercard és JPMorgan új blockchain alapú fizetési megoldást indít

A Mastercard Multi-Token Network (MTN) és a JPMorgan ambiciózus Kinexys Digital Payments platformja integrálódott, hogy gyorsabb és átláthatóbb elszámolási rendszert kínáljon. Az MTN és Kinexys összekapcsolása A...

Az ETH piaca csendes – vihar előtti csend?

Az Ethereum (ETH) árfolyama a cikkírásakor 3135 dolláron áll, ami mindössze 0,6%-os emelkedést jelent az elmúlt 24 órában. Ez a szerény növekedés éles ellentétben áll a...

A 3 legjobb mémcoin az év végi növekedésre: Miért a CATZILLA vezeti a listát?

Vendégbejegyzés Az év végéhez közeledve a figyelem a mémcoin felé fordul, amely jelentős hozamot kínálhat. A CATZILLA meglepetésszerű versenyzőként tűnt fel, és egyedi vonzerejével felkeltette az...

Upbit hack: Észak-Korea a tettes?

Dél-Korea hivatalosan is megerősítette, hogy az észak-koreai Lazarus és Andariel hackercsoportok felelősek az 50 millió dolláros Upbit hackért, amely 2019-ben történt. Az ellopott kriptovaluták értéke...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.